5 Najlepszych Goli Ligi Angielskiej

0
344
5 najlepszych goli ligi angielskiej

5 najlepszych goli ligi angielskiej to moje subiektywne zestawienie bramek, które padły w Premier League i nie można nigdy o nich zapomnieć. Cudowne trafienia!

Liga angielska od lat uważana jest za najsilniejszą. I chociaż sprzeczać się z tym można na różne sposoby, to jednak z całą pewnością Premier League możemy przyznać tytuł najbardziej medialnej, ale też ligi, w której tempo meczów jest po prostu najwyższe. Nawet ostatnia drużyna może ograć lidera rozgrywek, sprawiając przy tym sensację. Ale czy własnie za to nie kochamy futbolu?

Gol Davida Beckhama w meczu z Wimbledonem

David Beckham był swego czasu jedną z największych gwiazd nie tylko w Manchesterze United, ale i całej europejskiej piłce. Prawdopodobnie gdyby zamiast skupiać się na medialnej otoczce, skoncentrował się na futbol byłby jeszcze lepszy.

Mimo tego do dziś każdy kibic piłki nożnej powinien pamiętać jego niesamowite dośrodkowania oraz rzuty wolne nie do obrony. Doskonale ułożona prawa noga pozwoliła mu zdobywać takie bramki jak ta w meczu z Wimbledonem.

Alan Shearer strzela niesamowitego gola

Przez wiele lat Alan Shearer uznawany był za jednego z najlepszych angielskich napastników. Być może gdyby zamienił swoje ukochane Newcastle na nieco mocniejszy klub, w futbolu osiągnąłby jeszcze więcej.

Nie tylko kibice Srok, ale i całej Premier League wspominają tego skutecznego napastnika, który potrafił zdobywać bramki z każdej okazji. Ten, który zdobył w meczu z Evertonem, zasłużył na 4.te miejsce w rankingu goli, które trzeba pamiętać.

Eric Cantona i jego niezapomniana bramka

Eric Cantona. Cóż to był za piłkarz. Nie tylko obdarzony świetną techniką, instynktem strzeleckim i umiejętnościami piłkarskimi, ale również cechami mentalnymi, które sprawiły, że w Manchesterze United był jedną z najważniejszych postaci w całej układance.

Mimo tego, że Eric Cantona strzelił w swojej karierze wiele bramek, a jego wkład w sukcesy Manchesteru United jest ogromny, jeden gol z całą pewnością musi znaleźć się w zestawieniu 5 Najlepszych Goli Ligi Angielskiej!

Dennis Bergkamp – kto nie widział tej bramki?!

Zestawienie pod tytułem 5 Najlepszych Goli Ligi Angielskiej nie byłoby pełne, gdyby na wysokim, bo 2.gim miejscu nie znalazło się trafienie z meczu Newcastle – Arsenal.

Holenderski napastnik Dennis Bergkamp słynął z wyjątkowej techniki, która pozwoliła mu świetnie wkomponować się w styl gry Kanonierów. To co jednak zrobił (ze stoickim spokojem) w meczu ze Srokami przeszło jednak najśmielsze oczekiwania kibiców zgromadzonych na stadionie.

FE-NO-ME-NA-LNA PRZEWROTKA ROONEYA

„Najświeższa” bramka w całym zestawieniu, ale zasłużenie może znaleźć się na pierwszym miejscu w rankingu 5 najlepszych goli ligi angielskiej. Wayne Rooney zdobył bramkę w arcyważnym meczu derbowym przeciwko City.

To co zrobił Anglik w Derbach Manchesteru sprawia, że każdy kibic piłki nożnej może tylko wstać i klaskać.

5 Najlepszych Goli Ligi Angielskiej

Oczywiście trudno jest wybrać 5 najlepszych goli ligi angielskiej, bo bramki, które padają na boiskach Premier League są przedniej urody. W tym zestawieniu postawiłem jednak na bramki, które pamiętane są już latami i na lata pozostaną zapamiętane. Niezwykłe uderzenia, których nie da się powtórzyć.

Gol z połowy Beckhama, niesamowity lob Cantony i słynna cieszynka czy kosmiczna przewrotka Rooneya. To jest Premier League. To jest futbol!

P.s. A propo wydarzeń w futbolu, które trzeba pamiętać polecam artykuł „5 remontad, które będziemy wspominać latami”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here