Aurier w Tottenhamie! Oficjalnie – transfer obrońcy z PSG

0
351
Aurier w Tottenhamie transfer

Serge Aurier w Tottenhamie! Taką oficjalną informację o transferze podał klub z Londynu, który tym samym ma nadzieję załatać lukę po tym jak Kyle Walker przeniósł się do Manchesteru City i pozostawił wyrwę na prawej obronie.

Aurier w Tottenhamie – to dobry piłkarz

Nie ma żadnych wątpliwości, że Serge Aurier to bardzo utalentowany piłkarz, który nie tylko dobrze spisuje się w defensywie, ale także świetnie radzi sobie w ofensywnie. Iworyjczyk udowodnił – już w barwach Toulouse, z której trafił do PSG, że potrafi wiele dać zespołowi w ataku. Na przykład w sezonie 2013/14 zanotował 7 asyst i zdobył 6 goli, a przecież Toulouse potęgą Ligue1 nie jest.

Serge Aurier ma dopiero 24 lata i najlepsze przed sobą. Cała kariera stoi przed nim otworem i jeśli tylko będzie potrafił wykorzystać swój potencjał, to Tottenham właśnie zyskał obrońcę na lata.

Aurier w Tottenhamie – transfer oficjalnie ogłoszony

Na stronie internetowej Tottenhamu możemy przeczytać, że Serge Aurier jest już oficjalnie piłkarzem drużyny z Premier League. Klub z Londynu zapłacił PSG 25 miliony euro, co na pewno pozwoli przybliżyć się do spełnienia wymogów Finansowego Fair Play, za złamanie którego PSG miało zostać ukarane.

Aurier w Tottenhamie – tykająca bomba w szatni?

Tottenham z jednej strony pozyskał bardzo dobrego i utalentowanego piłkarza, ale z drugiej strony złego człowieka, który może całkowicie popsuć atmosferę na White Hart Lane. Jedną z głównych sił Tottenhamu jest wspaniały klimat w szatni i zrozumienie między kolegami z zespołu. Tymczasem Serge Aurier jest człowiekiem, który potrafi zburzyć nawet najtrwalszy dom, wsadzając kij w mrowisko.

Wszyscy pamiętamy jego zachowanie w barwach PSG kiedy obraził trenera Paryżan, Laurenta Blanca, a także kolegów – w tym Zlatana Ibrahimovicia. Ostatnio zawodnik nękał się z problemami natury prawnej, po tym jak przed jednym z nocnych klubów wdał się
w przepychankę z policjantem. Było bardzo blisko tego, żeby Serge Aurier w Tottenhamie
w ogóle się nie pojawił, gdyż miał nie otrzymać pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here