Bonucci w AC Milanie? Sensacja coraz bliżej [OFICJALNIE]

0
449
Bonucci Milan

Leonardo Bonucci, ostoja defensywy Juventusu, jeden z głównych architektów żelaznego muru jaki Stara Dama stawiała przed rywalami w Lidze Mistrzów jest o krok od odejścia z Turynu!

To co jeszcze niedawno wydawało się nieprawdopodobne i znajdowało się w plotkach transferowych, z dnia na dzień staje się bardziej rzeczywiste.

Aktualizacja artykułu na samym dole.

Bonucci w AC Milanie?

Kilka dni temu, włoskie media obiegła informacja, że AC Milan planuje pozyskać defensora Juventusu, Leonardo Bonucciego. Ostatnimi laty, kiedy AC Milan popadł w marazm, transfery czołowych zawodników Juve nie były w jakikolwiek sposób realne.

Jeśli któraś ze stron, wyciągała najlepszych zawodników rywali to był to Juve, a nie drużyna z Mediolanu. Rossoneri jednak szaleją na rynku transferowym tego lata i po pozyskaniu wielu, dobrych piłkarzy, starają się pozyskać jednego z najlepszych obrońców świata.

Chociaż Bonucci ma już swoje lata (30), to jednak udowodnił, że może grać na najwyższym poziomie. Zresztą, u włoskich defensorów nie jest to wyjątek. Z pewnością, taki gracz podniósłby poziom AC Milanu o wiele klas w górę.

Drużyna z Mediolanu zaoferowała 30 milionów euro, ale Juventus – co szokujące – jest w stanie zgodzić się na transfer, pod warunkiem podniesienia oferty o kolejne 15 milionów.

Bonucci w konflikcie z Allegrim?

Dla kibiców Juventusu, Milanu czy postronnych drużyn, ewentualny ruch jaki ma zamiar wykonać Leonardo Bonucci jest zaskakujący. Odejść z drużyny, w której walczy o zwycięstwo w Lidze Mistrzów, ma „zapewnione” mistrzostwo Włoch do AC Milanu? Drużyny z wielką historią, ale obecnie przeżywającą wielki kryzys?

Prawdopodobnym zarzewiem takiej decyzji jest rzekomy konflikt z Massimiliano Allegrim, trenerem Juve.

Bonucci podąży drogą Dani Alvesa?

Po świetnym sezonie w barwach Juve, z drużyny postanowił odejść (za porozumieniem stron) Dani Alves, który choć początkowo miał przenieść się do ekipy Guardioli i reprezentować Manchester City, koniec końców dopiął transfer do PSG.

To mogłoby potwierdzać tezę, że na linii obrońcy Juventusu – Allegri istnieje konflikt i niektórzy zawodnicy z chęcią zmienią barwy klubowe.

Co zyska AC Milan kiedy do drużyny trafi Bonucci

AC Milan może tylko i wyłącznie zyskać na transferze Bonucciego. Nie tylko będzie to pstryczek w nos Juventusu, ale przede wszystkim ogromne wzmocnienie bloku obronnego.

Doskonały defensor, znajdujący się w najlepszym wieku dla środkowego obrońcy, mógłby dowodzić blokiem defensywnym Rossonerich. To jednak nie koniec korzyści jakie da transfer włoskiego stopera.

Po przyjściu takiej renomy zawodnika, AC Milan zyska w oczach innych zawodników i znacznie łatwiej będzie przekonać do kolejnych transferów, wielkie gwiazdy światowego futbolu.

Jeśli faktycznie Bonucci trafi do drużyny z Mediolanu, to całkiem możliwe, że AC Milan powstanie jak Feniks z popiołów, szybciej niż komukolwiek mogłoby się wydawać.

Kwota 45 milionów euro, jakie ma zapłacić Milan, Juventusowi również nie wydaje się aż tak straszna za takiego piłkarza! Co więcej, w sytuacji w jakiej są Rossoneri, warto inwestować każde pieniądze, jeśli jest okazja by pozyskać takiego zawodnika.

Bonucci piłkarzem AC Milanu

Sensacja stała się faktem i Leonardo Bonucci zamienił Juventus na AC Milan. Transfer wart 45 milionów euro, które Rossoneri przeleją na konto Starej Damy to ogromne zaskoczenie. Drużynie z Mediolanu pozwoli na serio powalczyć o miejsce gwarantujące grę w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Piłkarz podpisał 5-cio letni kontrakt i stanie się czołową postaci AC Milanu. Włodarze klubu mają nadzieje na odbudowę klubu i powrót do europejskich pucharów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here