Danny Rose chce odejść z Tottenhamu by wygrywać i zarabiać więcej

0
273
Danny Rose transfer Chelsea Manchester United

Danny Rose, podstawowy lewy obrońca Tottenhamu jak i Reprezentacji Anglii może opuścić White Hart Lane podczas tego okienka transferowego.

Defensor Kogutów chciałby odejść do zespołu, w którym nie tylko zarobi więcej pieniędzy, ale także będzie miał większe szanse na wygrywanie trofeów.

Danny Rose chce odejść z Tottenhamu

Danny Rose, niemal całą zawodową karierę spędził w barwach Tottenhamu, nie licząc krótkie przygody z Leeds United, gdzie jednak nie zagrał żadnego meczu.

Trafiając na White Hart Lane, przez kilka lat był wypożyczany do innych klubów Premier League, gdzie rozwijał swój talent i zbierał doświadczenie. Od sezonu 2013/14 jest podstawowym obrońcą Tottenhamu, a dzięki swojej świetnej grze, stał się również defensorem występującym na lewym boku obrony Reprezentacji Anglii.

Po tych wszystkich latach, Danny Rose chce jednak odejść z Tottenhamu. Piłkarz odniósł kontuzję i w czasie rehabilitacji – jak sam twierdzi – miał sporo czasu do przemyśleń.

Osiągam szczyt swojej kariery i pewnie przede mną pozostał tylko jeden, wielki kontrakt.

Czas biegnie, a ja chcę wygrywać trofea. Nie mam zamiaru grać w piłkę przez 15 lat i nie wygrać żadnego pucharu, nie zdobyć żadnego medalu. Przykro mi, ale nie po to gram w piłkę. Nie byłbym szczęśliwy gdyby tak było. Chcę coś wygrać.

Te słowa jakie Danny Rose wypowiedział w jednym z wywiadów jasno pokazują, że piłkarz czuje, iż znajduje się w najlepszym momencie kariery. Chce coś wygrać i jeśli teraz nie odejdzie do zespołu, w którym będzie mógł tego dokonać, to kolejnej szansy, za kilka lat, nikt mu już nie da.

Danny Rose łączony z transferem do klubów Premier League

Największe zainteresowanie pozyskaniem Dannego Rose’a zgłaszają kluby Premier League. Gotowe do opłacenia sumy transferowej są Manchester United i Chelsea Londyn. Szczególnie Czerwonym Diabłom przydałby się taki lewy obrońca (mogący również grać jako wahadłowy w modnej taktyce Premier League). Luke Shaw nie jest bowiem wysoko oceniany przez Jose Mourinho, a Matteo Darmian występujący na tej, nienaturalnej dla siebie pozycji nie sprawdza się zbyt dobrze.

Chelsea Londyn szuka natomiast wzmocnień, tak by uczynić swój skład konkurencyjnym. Wprawdzie po lewej stronie występuje Marcos Alonso, ale jeśli Danny Rose trafiłby na Stamford Bridge, to zapewne mógłby liczyć na grę w podstawowej jedenastce.

Tottenham zgodzi się na transfer Dannego Rose’a?

Wydawałoby się, że Tottenham – chcący przecież walczyć o triumf w Premier League nie będzie chciał pozbyć się takiego piłkarza jak Danny Rose. Podstawowy obrońca Reprezentacji Anglii o wyjątkowo wysokich umiejętnościach byłby trudny do zastąpienia. Tym bardziej, że tym transferem Koguty, wzmocniłyby głównych rywali w walce o tytuł.

Patrząc jednak na transfer Kyle’a Walkera do Manchesteru City, można być pewnym, że jeśli Danny Rose faktycznie pragnie transferu, a Manchester United czy Chelsea zapłacą ponad 60 milionów euro, to Daniel Levy wyrazi zgodę na transfer piłkarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here