Dembele walczy o transfer do Barcelony. BVB zawiesza zawodnika!

0
321
Dembele transfer BVB Barcelona

Ousmane Dembele wielokrotnie podkreślał, że jego marzeniem jest zagrać na Camp Nou, w barwach Barcelony. Kontrakt z Borussią Dortmund miał stanowić jedynie przystanek do wielkiej kariery, jaką zaplanował sobie Francuz.

Barca, polowała na zawodnika już rok temu, kiedy oferowała mu kontrakt. Piłkarz wybrał jednak grę w BVB, twierdząc, że w wieku lat 19 potrzebuje regularnej gry by móc się rozwijać. Dziś wywołuje bunt i chce przejść do Dumy Katalonii.

Barcelona chce Dembele na Camp Nou

Po tym jak z klubu odszedł Neymar, władze Barcy usilnie szukają zastępstwa dla Brazylijczyka. Nie jest to łatwe, bowiem trudno znaleźć na rynku zawodnika choćby zbliżającego się umiejętnościami do tego co prezentuje Neymar.

W Katalonii są jednak przekonani, że 20-letni Ousmane Dembele ma umiejętności, a także potencjał pozwalający mu zastąpić Neymara. Świetny drybling, warunki fizyczne, gra obiema nogami i doskonała technika, sprawiają, że zawodnik Borussi idealnie wpisuje się w profil poszukiwanego kandydata.

Dembele chce przejść do Barcelony

Ousmane Dembele doskonale zdaje sobie sprawę, że nie wyrzuca się biletu do takiego pociągu jak Barcelona. Francuz wie, że ten pociąg nie zatrzymuje się na peronie zbyt często, a kiedy już to zrobi to głupotą jest odmówić wejścia do niego.

Piłkarz stara się wywrzeć presję na swoim klubie, który odrzucił pierwsze oferty Barcy opiewające na sumę bliską 70 milionów euro plus zmienne. Aby pokazać swoją determinację do transferu, Dembele samowolnie nie stawił się na treningu drużyny, za co został zawieszony do końca tygodnia.

Jak to oceniać? Z jednej strony Barca powinna pochwalić determinację zawodnika, który bardzo chce trafić na Camp Nou. Z drugiej, tak nieprofesjonalne zachowanie piłkarza, będącego związanym kontraktem z BVB nie świadczy o nim najlepiej.

Dembele może odejść, ale Borussia chce górę pieniędzy

Tajemnicą Poliszynela jest również wysokość sumy jaką Barca otrzymała za Neymara, wobec czego inne kluby mogą chcieć tą sytuację wykorzystać i otrzymać za swoich zawodnik, którymi interesuje się klub z Katalonii, jak najwięcej pieniędzy.

Doskonale wie o tym Borussia Dortmund, która prawdopodobnie jest świadoma, że będzie musiała sprzedać Ousmane Dembele do Barcelony. Wszystko rozbija się jednak o kwotę odstępnego, bowiem klub z Westfalii chce po prostu wywalczyć jak najwięcej pieniędzy.

Kiedy Francuz, rok temu trafiał do drużyny Borussii z Rennes, kosztował zaledwie 15 milionów euro. BVB zrobi zatem złoty interes na sprzedaży zawodnika do Barcy. Ostatecznie kwota transferu wynieść może ponad 110 milionów euro plus 30 milionów euro zmiennych. Sam transfer, wydaje się być kwestią czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here