Futbolowa gra karciana: Heads Cards Squad Swap

0
329
futbolowa gra karciana

Ta futbolowa gra karciana przypadnie do gustu każdemu kto kocha futbol. Możesz zmierzyć się w niej z innymi menadżerami – i jeśli przechytrzysz ich swoją taktyką, zwyciężysz i sięgniesz po trofeum. Nie jest to jednak łatwe!

Heads Cards Squad Swap – na czym polega ta gra

Heads Cards Squad Swap to futbolowa gra karciana, w której wcielasz się w rolę menadżera, trenera zespołu.

Twoim przeciwnikiem jest komputer, a Ty zostajesz uczestnikiem turnieju (fazy pucharowej Mistrzostw Świata). Jeśli pokonasz 5 przeciwników, sięgniesz po mistrzostwo.

Dynamiczna rozgrywka, nieprzewidywalne zwroty akcji to główne atuty tej gry dla fanów futbolu.

Zasady gry Heads Cards Squad Swap

Zasady gry w Heads Cards Squad Swap tylko pozornie mogą wydawać się skomplikowane. Po rozpoczęciu meczu otrzymujemy 5 kart, tyle samo co przeciwnik. Każdy z graczy ma 9 ruchów wykonywanych naprzemiennie.

Każda z kart piłkarzy jaką otrzymujemy ma swoją wartość punktową. Celem jest „wyłożyć na stół” kartę o wyższej wartości punktowej niż przeciwnik. Ten kto wyłoży kartę z większą ilością punktów przejmuje swoją kartę oraz kartę przeciwnika. Ale uwaga!:

  • jeśli na stole znajdą się 2 karty o tej samej wartości, wtedy dochodzi do rzutów karnych
  • jeśli na stole znajdą się 2 karty zawodników tej samej narodowości, wtedy dochodzi do rzutów karnych

Rzuty karne polegają na „dogrywce” gdzie losowane jest po 3 dodatkowe karty dla każdego. Suma 4 posiadanych kart decyduje o tym kto wygrywa rundę. Ten kto wygra, zgarnia aż 8 kart!

heads cards squad swap gra

Do rzutów karnych warto doprowadzić wtedy kiedy przeciwnik ma przewagę – wtedy możemy podjąć ryzyko i spróbować zgarnąć więcej kart na raz.

rzuty karne heads cards squad swap

Pod nazwiskiem każdego zawodnika widzimy jego narodowość oraz liczbę (np. 2/15). Oznacza to, że jest to 2 z 15 kart danej narodowości.

Uwaga 2: jak przechytrzyć przeciwnika

Możesz przechytrzyć przeciwnika mając co najmniej dwie karty jednej narodowości. Na przykład jeśli wyłożysz kartę włoskiego zawodnika o wartości punktów 79, a przeciwnik kartę hiszpańskiego o wartości punktów 85 to teoretycznie powinieneś przegrać. Jeśli jednak masz drugą kartę włoskiego zawodnika, to możesz ją dołożyć i zgarnąć wysoko punktowaną kartę rywala! Ale uważaj, on również może odpowiedzieć tym samym!

trik heads cards squad swap

Jak grać w Heads Cards Squad Swap

Celem gracza w Heads Cards Squad Swap jest osiągnięcie większej ilości punktów niż przeciwnik. Te zliczane są po upływie 90 minut (9 ruchach każdej ze stron). Posiadane przez gracza karty są sortowane od najbardziej wartościowej do najniższej. Następnie układana zostaje „najsilniejsza 11 kart”, a wartość punktowa tych kart zliczana. Ten kto posiada silniejszy zespół, wygrywa.

Ta futbolowa gra karciana jest dość wymagająca. Musisz przyjąć odpowiednią taktykę: unikać rzutów karnych kiedy masz przewagę, prokurować je gdy tracisz sporo punktów, wywalczyć wysoką kartę podpuszczając przeciwnika kartą niskiej wartości, a następnie dokładając drugą. Poza tym, czasami trzeba mieć trochę szczęścia:)

Świetna futbolowa gra karciana

Z całą pewnością Heads Cards Squad Swap to bardzo miła propozycja dla fanów futbolu, z której można skorzystać w wolnym czasie, kiedy nie mamy wiele do roboty. Przyjemna i dynamiczna rozgrywka sprawia, że czas spędzony przy tej futbolowej grze karcianej mija bardzo szybko, a gracz ma ochotę wreszcie sięgnąć po trofeum!

W grę możesz zagrać tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here