Jak spełnić marzenie początkującego piłkarza?

Kto z nas jako dziecko nie marzył, by wybiec na murawę boiska i strzelić bramkę przeciwnej drużynie – czy to w meczu ligowym, czy na mistrzostwach świata? Współczesne dzieci, poza myślami o tabletach, smartfonach i dronach, tak naprawdę myślą o tym samym. Warto zatem zwrócić uwagę na moment, kiedy dziecięca pasja zmienia się w prawdziwą potrzebę realizacji siebie.

Otwarte ramiona klubów piłkarskich dla młodzików.

Kiedy nasze dziecko wykazuje pierwsze poważniejsze zainteresowanie piłką nożną, tj. nie tylko przesiaduje przed telewizorem czy komputerem podczas ligowych rozgrywek albo meczów kwalifikacyjnych do mistrzostw świata, ale również aktywnie spędza czas po szkole, warto rozejrzeć się za klubem dla młodzików. Kluby takie integrują dzieci, których marzeniem jest kariera piłkarza, uczą dyscypliny poprzez wpajanie zasad nie tylko samej gry, ale i koleżeństwa, a także sprawiają, że młodzi ludzie nie marnują czasu na tzw. głupoty, a aktywnie dbają o swoje zdrowie.

Aby przystąpić do większości klubów, dziecko musi mieć ukończony 7 rok życia oraz posiadać podstawowe wyposażenie. Odzież na poziomie podstawowym jest często organizowania samodzielnie lub zakupywana przez klub. Do trenowania piłki nożnej na poważnie, z pewnością potrzebne będą dobrej jakości, przewiewne stroje – koszulka i spodenki, podkolanówki oraz tzw. korki, czyli buty piłkarskie z wypustkami, ułatwiającymi bieganie po murawie.