Jak zamówić bilety na mecz Reprezentacji Polski?

0
357
bilety na mecz Reprezentacji Polski

Nie wiesz gdzie i jak zamówić bilety na mecz Reprezentacji Polski w piłce nożnej? Po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz miał żadnych wątpliwości, jak znaleźć się na trybunach Stadionu Narodowego, żeby zobaczyć mecz.

Ja sam, będąc na meczu Reprezentacji Polski z Rumunią, zamawiałem bilety i nie miałem żadnego problemu (no może prócz tego, żeby zdążyć zamówić fajne miejsca:)).

Gdzie zamówić bilety na mecz Reprezentacji Polski w piłce nożnej

Bilety na mecz Reprezentacji Polski w piłce nożnej sprzedawane są za pośrednictwem wybranego przez PZPN pośrednika, którym jest (na ten moment) serwis KupBilet.pl – należący zresztą do Grupy Onet.

Bilety na mecze Polski zamawiane są za pośrednictwem Internetu, a więc można je kupić bardzo łatwo. O ile tylko zdążysz, bowiem zainteresowanie jest ogromne. Na przykład, wszystkie bilety na mecz Polska – Rumunia, wyprzedały się w…pierwszym dniu sprzedaży i to około 8 rano!

Uwaga: kupując bilety na mecz Reprezentacji Polski w innych serwisach niż ten podany przez PZPN narażasz się na utratę pieniędzy. Możesz tego biletu nie dostać. A jeśli dostaniesz to możesz go nie wykorzystać, bo sprzedawca wejdzie na stadion przed Tobą, a wtedy Twój bilet staje się nic nie wartą kartką papieru.

Wszystkie oficjalne informacje o sprzedaży biletów na mecze Polaków znajdziesz na stronie PZPN. Najczęściej sprzedaż rozpoczyna się około miesiąca przed meczem, ale wcześniej znaleźć można harmonogram sprzedaży, dzięki czemu wiesz kiedy dokładnie będzie można je zamówić. Wtedy też PZPN podaje gdzie można kupić bilety na mecz Polski, najczęściej przekierowując do wspomnianego serwisu KupBilet.pl

Jak zamówić bilety na mecz Polski w piłce nożnej

To jak zamówić bilety na mecz Reprezentacji Polski nie jest niczym skomplikowanym. Bardziej wymagającym zadaniem jest to, by zdążyć je zamówić.

Sprzedaż biletów jest bowiem podzielona na dwie fazy:

  • dla posiadaczy Karty Kibica (uprzywilejowana)
  • dla pozostałych Kibiców

W pierwszej fazie sprzedaży biletów na mecze Polski, zakupić mogą je jedynie posiadacze Karty Kibica. Ta faza sprzedaży biletów na mecze Polski trwa około 2 tygodni.

Dopiero w drugiej fazie sprzedaży biletów, zakupić mogą je „wszyscy pozostali”. Jak jednak już pisałem – np. w przypadku meczu z Rumunią w Eliminacjach Mistrzostw Świata 2018, wszystkie bilety zostały wyprzedane zanim zaczęła się II faza sprzedaży!

Nawet jeśli nie wszystkie bilety zostaną sprzedane w I fazie, to ich zakup w II jest…bardzo ciężki. Pamiętam mecz eliminacyjny z Danią – biletów, które czekały na sprzedaż w II fazie było sporo. Wszedłem z rana (o 7) by kupić – wszystkie sprzedane – a było ich kilkanaście tysięcy. Jeśli zatem chcesz kupić bilety na mecze Reprezentacji Polski w II fazie sprzedaży, musisz być gotowy „polować” zaraz po północy, chociaż ruch na stronie jest wtedy ogromny i możesz nie zdążyć.

Jeśli udało Ci się trafić na stronę, na stadionie dostępne są miejsca, to wystarczy wybrać te, które Cię interesują, wprowadzić dane osobowe (oraz numer Karty Kibica w I fazie sprzedaży). Następnie, postępuj zgodnie z instrukcjami – opłać bilety i wszystko gotowe. Bilety możesz otrzymać kurierem albo wydrukować je samemu.

Skąd wziąć Kartę Kibica, żeby zamówić bilety na mecz Reprezentacji Polski

Kartę Kibica, potrzebną by zamówić bilety na mecze Reprezentacji Polski możesz zamówić w tym miejscu. Kiedy ja zamawiałem swoją Kartę, jej założenie było równoznaczne z otwarciem konta w Alior Banku, ale nie wiąże się to z żadnymi kosztami. Mam je już sporo czasu i nic nie płaciłem, nikt do mnie nie wydzwania, nawet nie pamiętam, że to konto istnieje. Ale jeśli chcesz to możesz z niego korzystać.

Pamiętaj jednak, że jedna Karta Kibica uprawnia Cię do zakupu tylko jednego biletu! Do swojej Karty możesz „dorobić” Kartę dla dziecka. Jeśli jednak na mecz Polski chcesz jechać z żoną, dziewczyną, znajomym to każdy dorosły musi posiadać swoją Kartę Kibica. Numer karty musisz wprowadzić dokonując rezerwacji biletów – nie ma opcji, żeby system przepuścił Cię bez tego numeru.

Zatem planując wyjazd na mecz Polski, kiedy nie masz karty, złóż wniosek o jej wydanie odpowiednio wcześniej. Czas oczekiwania to nawet 3 tygodnie, a kartę musisz mieć już podczas zakupu biletów. Karty nie musisz mieć ze sobą kiedy wchodzisz na stadion.

Wydruk własny, a może bilety do domu?

Kupując bilety na mecze Reprezentacji Polski, wybierasz miejsca na stadionie i dokonujesz opłaty. Możesz wybrać w jaki sposób bilety trafią w Twoje ręce. Bilety mogą zostać:

  • doręczone przez kuriera – za taką formę dostawy biletów zapłacisz dodatkowe 15 zł (mniej więcej). Plusem tego rozwiązania jest fakt, że masz ładne bilety, w formie papierowej, które potem zostawisz sobie na pamiątkę.
  • wydruk własny – ten rodzaj „wysyłki biletów” polega na tym, że na około 1-2 tygodnie przed meczem, w serwisie KupBilet możesz po zalogowaniu wydrukować bilety. Ta opcja jest bezpłatna. Z takimi biletami bez problemu wejdziesz na stadion – ja tak wchodziłem i było ok – podobnie robi spora część osób.

Czy prócz biletu na mecz, muszę mieć coś ze sobą?

Oprócz biletu na mecz Reprezentacji Polski musisz mieć ze sobą dowód osobisty, tak by można było zweryfikować czy faktycznie dane z biletu, zgadzają się z danymi osoby, która wchodzi na stadion.

Nie zawsze jednak te informacje są weryfikowane. Teoretycznie na mecz może wejść tylko ten, do kogo należy bilet. Praktycznie, rzadko kiedy jest możliwość by ochrona stadionu była w stanie to zweryfikować, bo natłok kibiców jest ogromny.

Kiedy dostanę bilet?

Ostateczne informacje, kiedy dostaniesz bilet na mecz wyświetlone zostają w serwisie KupBilet. Najczęściej nie spodziewaj się ich jednak szybciej niż na 14 dni przed meczem.

Jeśli wybrałeś wydruk własny, to musisz sam dopilnować, żeby ten bilet wydrukować. Ja – bodajże – dostałem maila informującego o tym, że bilety są gotowe do wydruku. Niemniej niektórzy mogą podać złego maila, nie sprawdzać skrzynki pocztowej, mail może trafić do spamu. Najłatwiej jest się zalogować do serwisu na około tydzień przed meczem i sprawdzić czy bilety można już wydrukować.

Ten kto wybrał dostawę biletu kurierem, powinien otrzymać SMS o planowanym doręczeniu paczki, choć też nie zawsze jest to standardem.

Czy wydruk własny biletu na mecz Polski jest bezpieczny?

Tak, ja korzystałem z wydruku własnego biletu na mecz Polski i nie miałem żadnych problemów.

Z takimi biletami bez problemu wejdziesz na stadion – ja tak wchodziłem i było ok – podobnie robi spora część osób. Wybierając wydruk własny, pamiętaj by:

  • drukarka miała odpowiednią jakość tuszu – przede wszystkim kod kreskowy musi być widoczny, bo wchodząc na stadion przechodzisz przez bramki, które sprawdzają ten kod. Na bilecie jest wydrukowana „informacja testowa”, która pokazuje czy wszystko jest ok.
  • uważaj, żeby bilet nie trafił w ręce „trzecie” – nie rozsyłaj nikomu kopii, nie dawaj biletu na ksero, bo jeśli ktoś skopiuje Twój wydruk to może wejść na stadion (nie zawsze dane osobowe znajdujące się na bilecie są weryfikowane z tym, kto na mecz wchodzi)

Każdy kibic musi to przeżyć!

Mecz Reprezentacji Polski to jedno z najlepszych przeżyć dla każdego kibica piłki nożnej. Bilety na mecz Reprezentacji Polski mogą być doskonałym prezentem dla fana futbolu. Z całą pewnością, obecność na Stadionie Narodowym, kiedy gramy najważniejsze mecze to niesamowite przeżycie, super atmosfera i wspomnienia, które długo się pamięta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here