Jaki strój i akcesoria potrzebne są do gry w piłkę?

Nasze dziecko rozpoczyna swoją przygodę z piłką nożną w lokalnym klubie sportowym? Świetnie! Musimy jednak pamiętać, że koniecznie przyda mu się kilka przedmiotów, które sprawią, że gra będzie przyjemniejsza i dużo bardziej bezpieczna. 

Jaki strój i akcesoria wybrać?

Koszulka i spodenki są zazwyczaj dostarczane przez klub. Warto jednak zaopatrzyć dzieciaka również w dodatkowy komplet, w którym będzie mogło trenować prywatnie. Strój musi być oddychający i wykonany z mocnego materiału, tak by ciężko było go uszkodzić w trakcie gry. 

Piłka nożna to sport kontaktowy. Z tego powodu należy zapewnić dziecku jak największe bezpieczeństwo. W celu ograniczenia ryzyka kontuzji trzeba zadbać o ochraniacze na piszczele. Muszą być wykonane z odpornej na uderzenia płytki, a od wewnątrz posiadać piankę, która zamortyzuje uderzenia. 

Wysokie getry to jeden ze znaków specjalnych piłkarza. Pod nimi znajdują się ochraniacze. Getry nie powinny zsuwać się z nóg. Muszą również dobrze odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry. Na getrach nie warto oszczędzać, dlatego warto pokusić się o zakup sprzętu lepszej jakości. 

Buty piłkarskie, czyli popularne korki, to nieodłączny element stroju każdego piłkarza. Dzięki nim nasz mały zawodnik będzie lepiej trzymał się nawierzchni i nie będzie się ślizgał po deszczu. Dobre buty zagwarantują mu także komfort i ochronią stopy przed odciskami i innymi uszkodzeniami.