Julian Draxler kolejną opcją do wzmocnienia FC Barcelony?!

0
326
Julian Draxler transfer z PSG do Barcelony

Julian Draxler jest kolejnym piłkarzem, którego media hiszpańskie widzą w kontekście wzmocnienia szeregów Barcelony przed nowym sezonem.

Niemiec, po tym jak do zespołu PSG trafił Neymar – nota bene z FC Barcelony – może nie mieć wielu szans na grę. Chociaż Draxler przeniósł się do zespołu z Paryża zaledwie 6 miesięcy temu, i upatrywano w nim wielki talent, to chęć spełnienia warunków Finansowego Fair Play oraz znikoma liczba szans na grę, może zmusić wicemistrza Francji do sprzedaży piłkarza.

Julian Draxler na wylocie z PSG

Mimo tego, że Julian Draxler dopiero pół roku temu zamieniał Wolfsburg na PSG za 40 milionów euro, to przed startem rozgrywek w sezonie 2017/18 jest już na wylocie ze swojego klubu. I wcale nie chodzi o to, że zawiódł oczekiwania klubu z Paryża, który widział w nim ogromny talent.

Niemiec wielokrotnie udowadniał na boisku, że ma umiejętności i wielki talent, a będąc dopiero w wieku lat 23, ma przed sobą wiele lat grania na najwyższym poziomie. W sezonie 2016/17 zaliczył 17 występów w Ligue, w których zdobył 4 bramki i zanotował 2 asysty, a trzeba pamiętać, że do drużyny PSG trafił w zimowym okienku transferowym.

Po tym jak PSG udało się kupić Neymara, a w zespole wciąż są Angel di Maria, Lucas Moura, Javier Pastore, Edison Cavani, to w ofensywnej formacji może zabraknąć miejsca dla Draxlera.

PSG sprzeda Juliana Draxlera by uniknąć kar od UEFY

Bardziej prawdopodobnym powodem, dla którego Julian Draxler miałby odejść z PSG jest transfer Kyliana Mbappeza którego AS Monaco ma otrzymać od swoich rywali, 180 milionów euro!

Pomijając już fakt, iż przy takim rozwoju wydarzeń, Julian Draxler miałby jeszcze mniej szans na grę, to PSG mogłoby zostać ukarane za złamanie zasad Finansowego Fair Play. Aby tego uniknąć, Francuzi mają zamiar sprzedać kilku zawodników, w tym niemieckiego skrzydłowego.

Julian Draxler receptą na bolączki FC Barcelony?

Barcelona zła stratą Neymara i podrażniona porażką z Realem w Superpucharze Hiszpanii nie ustaje w poszukiwaniach zawodników, którzy mogliby wzmocnić jej kadrę. Polityka transferowa jak i osoby za nie odpowiedzialne w klubie z Katalonii jednak zawodzą, o czym pisałem w artykule „Wpadki transferowe FC Barcelony”.

Julian Draxler znalazł się na celowniku katalońskiego klubu pozostaje jedną z opcji na rozwiązanie problemu Barcy, której ewidentnie brakuje jakości. Niemiec jest bardzo młody, utalentowany, a już doświadczony i obdarzony sporymi umiejętnościami. Dodatkowo nie musiałby kosztować dużo, ale na przeszkodzie transferu mogą stanąć bardzo złe stosunki na linii Barcelona – PSG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here