Krychowiak musi szukać nowego klubu

0
262
Krychowiak

PSG zdecydowało, że Grzegorz Krychowiak nie znajduje się w planach drużyny na nowy sezon. O ile środkowy pomocnik liczył na to, że w nowym sezonie wreszcie udowodni swoje umiejętności i potwierdzi wysoki potencjał, o tyle PSG dało jasny sygnał, że nie liczy na Polaka w żadnym wypadku.

Krychowiak zostaje w Paryżu, PSG jedzie na tournee

Grzegorz Krychowiak mógł łudzić się, że dostanie szanse od Unaia Emeryego, by w sezonie 2017/18 pokazać pełnię swoich umiejętności i udowodnić, dlaczego warto było za niego zapłacić 34 milionów euro kiedy odchodził z Sevilli.

PSG tymczasem wyruszyło na tourne przedsezonowe, które odbędzie się w dniach 15-26 lipca. Polak został poinformowany, że na zgrupowanie nie jedzie – podobnie jak Hatem Ben Arfa, który od początku gdy trafił do Paryża, sprawiał problemy.

Krychowiak musi odejść z PSG

Ta decyzja PSG to jasny sygnał dla Krychowiaka, że w drużynie wicemistrza Francji nie ma dla niego miejsca, a Unai Emery nie będzie na niego stawiał.

Środek pomocy Paryżan jest bardzo silnie obsadzony i chociaż wciąż mówi się o transferze Verratiego do Barcelony, to jednak włodarze klubu nie upatrują zastępstwa dla Włocha w osobie Polaka.

Polski pomocnik powinien czym prędzej poszukać klubu, który zagwarantuje mu grę w podstawowym składzie i możliwość odbudowania formy. Mówiło się wiele o AC Milanie, ale Włosi właśnie pozyskali Lucasa Biglię, wobec czego transfer Krychy stał się mało prawdopodobny.

Krychowiak odejdź dla dobra reprezentacji

Nie da się ukryć, że Grzegorz Krychowiak jest (był) kluczowym zawodnikiem układanki Adama Nawałki. Rządził i dzielił w środku pola, wtedy kiedy rozgrywał kapitalne sezony w barwach Sevilli.

Po odejściu do PSG, kompletnie stracił rytm meczowy, gdyż po prostu nie grał. I mimo, że początkowo Nawałka wystawiał Grzegorza do podstawowego składu, to teraz Krychowiak na dobre stracił miejsce w reprezentacji Polski.

Jak wiemy – przed nami Mistrzostwa Świata 2018, a Krychowiak w formie byłby nieoceniony dla dobra naszej drużyny. Warto by Grzesiek przemyślał swoją przyszłość i zamiast kurczowo trzymać się drużyny, w której zarabia krocie, ale nie gra, poszukał zespołu, w którym będzie mógł odbudować swoją formę i umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here