Legia Warszawa pewna awansu do III rundy

0
254
Legia Warszawa Liga Mistrzów

Legia Warszawa po tym jak wczoraj, pokonał zespół IFK Mariehamn 0:3, jest już jedną nogą w III rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Rywale Legii w eliminacjach, mimo, że są w trakcie sezonu nie pokazali niczego, co mogłoby sądzić, że są godnym przeciwnikiem.

Legia Warszawa (prawie) awansowała do III rundy kwalifikacji

Dzięki tak okazałemu zwycięstwu na wyjeździe, Legia jest już niemal pewna awansu do następnej rundy. Trudno sobie wyobrazić by Wojskowi mogli stracić wypracowaną zaliczkę grając u siebie.

Drużyna z Finlandii jest w trakcie sezonu, co trochę martwiło Legionistów, którzy dopiero kończą przygotowania. Ten strach nie był jednak konieczny, ponieważ Legia bardzo szybko rozstrzygnęła losy meczu, zdobywając wszystkie bramki jeszcze przed przerwą.

Atmosfera w drugiej części spotkania była senna, a obie strony zdawały sobie sprawę, że losy dwumeczu zostały rozstrzygnięte.

Kiedy Legia pozna rywala w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów?

Legia pozna swojego rywala w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów już jutro, czyli w piątek. W Nyonie o godzinie 12 rozpocznie się losowanie kolejnej rundy eliminacyjnej. Legia Warszawa będzie w niej rozstawiona, wobec czego kolejny przeciwnik również powinien być znacząco słabszy, aniżeli Mistrz Polski.

Gra o Ligę Mistrzów zacznie się w IV rundzie

Prawdziwym wyzwaniem będzie dla Legii przeciwnik, którego los w rękach UEFY przydzieli Mistrzowi Polski w IV rundzie (o ile Legia się do niej oczywiście zakwalifikuje). Dla dobra polskiego futbolu, wszyscy kibice powinni jednak Legii Warszawa awansu do Ligi Mistrzów życzyć.

Wszak punkty zdobywane przez (jakikolwiek) zespół w Lidze Mistrzów mają ogromne znaczenie, bo pozwalają być rozstawionym w losowaniu, czy nawet – może za parę lat – zagrać w tych elitarnych rozgrywkach bez kwalifikacji. Jeśli co roku, polski zespół grałby tak dobrze w Lidze Mistrzów jak rok temu Legia, to za parę lat, Mistrz Polski grałby w Champions League z automatu. A tego życzyć powinni sobie wszyscy fani piłki nożnej w Polsce.

Rywal Legii w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów

W dzisiejszym losowaniu, Legia poznała rywala w kolejnej fazie eliminacji do Ligi Mistrzów. W przypadku awansu, Mistrzowie Polski zmierzą się ze zwycięzcą pary Spartaks Jurmala (Łotwa) – FK Astana (Kazachstan).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here