Liverpool nie sprzeda Coutinho. Barca ponownie została na lodzie

0
286
Liverpool nie sprzeda Coutinho transfer Barcelona

Liverpool nie sprzeda Coutinho do Barcelony mimo usilnych starań Dumy Katalonii. Barca stara się znaleźć zastępstwo dla Neymara, który odszedł do PSG, a Phillipe Coutinho był celem numer jeden.

Liverpool nie sprzeda Coutinho, choć Brazylijczyk chce przejść do Barcy

Media, zarówno angielskie, jak i hiszpańskie zgodnie informowały o tym, że 25-letni Brazylijczyk wyraził zgodę na przejście do Barcelony. Coutinho chciał trafić do Dumy Katalonii, widząc w tym transferze szansę piłkarskiego rozwoju, a także walki o najwyższe cele.

Coutinho znajdował się na celowniku Barcy już od długiego czasu, która uważnie śledziła rozwój piłkarza. Sam zawodnik z powodzeniem może występować nie tylko na lewym skrzydle gdzie grał Neymara, ale także w środku pola. Ta uniwersalność bardzo spodobała się Barcelonie, która potrzebuje zastąpić Neymara, ale też wzmocnić drugą linię, będąca największą bolączką w poprzednim sezonie.

Liverpool nie sprzeda Coutinho, bo Klopp odejdzie?!

Włodarze Liverpoolu byli gotowi zaakceptować ofertę Barcelony opiewającą na ponad 100 milionów euro, ale sprzeciw temu transferowi wyraził Jurgen Klopp. Dla niemieckiego szkoleniowca, Phillipe Coutinho jest absolutnie kluczowym zawodnikiem, od którego rozpoczyna się ustalanie składu.

Tegoroczne okienko transferowe w wykonaniu władz The Reds, co by nie mówić jest po prostu bardzo słabe. Jeśli Liverpool sprzedałby Coutinho to znacząco by się osłabił. Konkurencja w postaci Manchesteru City, United czy Chelsea, Arsenalu dokonała dobrych transferów, przez co Klopp boi się, że Liverpool przegra rywalizację. Jak po stracie Coutinho miałby rywalizować z przeciwnikami i osiągać stawiane przed nim, ambitne cele? 

Nikt z nas nie powinien się zatem dziwić bardzo stanowczej reakcji Kloppa, który całkiem prawdopodobnie mógł zagrozić odejściem z klubu, jeśli Liverpool sprzeda Coutinho.

Coutinho miał trafić do Barcy bez względu na transfer Neymara?

Phillipe Coutinho miał trafić do Barcy nawet gdyby PSG nie kupiło Neymara. Brazylijczyk był jednym z głównych celów transferowych dla Dumy Katalonii, która chciała wzmocnić drugą linię.

Wydaje się jednak, że starania Katalończyków spełzną na niczym, bowiem The Reds nie zamierzają akceptować oferty z Hiszpanii, nawet mimo tego, że Coutinho dogadał się co do warunków kontraktu i wyraził chęć opuszczenia Premier League.

Liverpool nie sprzeda Coutinho, bo… nie musi

Innym powodem, dla którego Liverpool nie sprzeda Coutinho jest brak jakichkolwiek argumentów przemawiających za tą decyzją (nie licząc woli samego zawodnika).

The Reds powrócili do wymagającej Ligi Mistrzów, w Anglii chcą walczyć o mistrzostwo, a plan rozwoju klubu przewiduje powrót do ścisłej, europejskiej czołówki. Jak wobec tych planów miałaby się jawić sprzedaż jednego z najlepszych zawodników stanowiącego kręgosłup drużyny?

Nawet aspekty ekonomiczne i suma odstępnego wynosząca ponad 100 milionów euro również nie jest dla Liverpoolu zachęcająca, bo choć są to pieniądze kosmiczne, to jednak angielskiej drużyny nie muszą narzekać na finanse, co zresztą pokazuje raport ile angielskie kluby zarabiają na prawach telewizyjnych.

Barca w wielkich tarapatach

Brak zgody Liverpoolu na sprzedaż Coutinho oznacza ogromne kłopoty dla Barcelony. Sezon zaczyna się na dniach, a Barca rozpocznie go dwumeczem z odwiecznym rywalem, Realem Madryt, w ramach Superpucharu Hiszpanii.

Kadra Barcy nie tylko nie została odpowiednio wzmocniona, pomoc, która zawodziła w sezonie 2016/17 nie doczekała się wzmocnień, wciąż pozostaje w statusie quo. Do tego niemal wszystkie oferty Barcelony za interesujących ją piłkarzy zostają odrzucane. Gdy dodamy do tego fakt, że z klubu odszedł Neymar, będący filarem ofensywy, to szybko zrozumiemy, że klub z Katalonii może znaleźć się w opałach.

Do końca okienka transferowego pozostało niewiele czasu i kibice Barcy powinni modlić się o to, by włodarzom udało się dopiąć transfery wielkich zawodników. Ważne jednak by Katalończycy nie podjęli pochopnych decyzji, na szybko ściągając przeciętnych zawodników za wielkie pieniądze.Liverpool nie sprzeda Coutinho transfer Barcelona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here