Matuidi w Juventusie Turyn! Francuz zamienia PSG na Starą Damę

0
293
Matuidi Juventus PSG

Blaise Matuidi zagra w nowym sezonie w barwach Juventusu Turyn! Transfer był bliski finalizacji już rok temu, ale w ostatniej chwili sprzeciw zgłosiło PSG.

Tym razem, Paryżanie są gotowi oddać zawodnika, któremu za rok wygasa kontrakt, choćby dlatego by możliwy był transfer Kyliana Mbappe za 180 milionów euro, a wicemistrz Francji mógł spełnić warunki Finansowego Fair Play.

Matuidi w Juventusie Turyn

Blaise Matuidi na pewno przejdzie do Juventusu Turyn. Sam zawodnik, wylądował już na lotnisku we Włoszech, a ma także za sobą pierwszy dzień badań medycznych co potwierdza oficjalna strona Juventusu.

Piłkarz dał się już sfotografować przed lotniskiem z szalikiem Starej Damy.

Matuidi w Juventusie

Juventus przez całe okienko transferowe poszukiwał piłkarza typu i klasy Blaise Matuidiego. Pomocnika mogącego grać box to box, od pola karnego do pola karnego. Piłkarza, który da drużynie Starej Damy równowagę, oferując spore umiejętności w grze ofensywnej, ale i defensywnej.

Transfer Matuidiego do Juventusu był już bliski realizacji rok temu, kiedy klub z Turyn był o krok od pozyskania Francuza, ale w ostatnim momencie z transakcji wycofali się Paryżanie.

Matuidi odchodzi z PSG

PSG zgodziło się na transfer swojego pomocnika do Juventusu Turyn, po tym jak zaczął tracić on swoją pozycję w zespole. Unai Emery coraz częściej stawiał na trójkę Verratti – Motta – Rabiot, a Matuidi pozostawał niezadowolony z tego faktu.

Poza tym PSG grożą sankcję od UEFY za niespełnienie warunków Finansowego Fair Play, wobec czego Paryżanie muszą sprzedać kilku zawodników aby nie narazić się na kary. Tym bardziej transfer ten (jak i kilka następnych) jest dla PSG obligatoryjny, jeśli faktycznie wicemistrz Francji chce wydać 180 milionów € na Mbappe.

Matuidi i jego transfer, czyli wilk syty i owca cała

Blaise Matuidi przechodząc z PSG do Juventusu, sprawił, że wszystkie trzy strony zyskają na tym transferze.

Juventus zyska, ponieważ w swoich szeregach będzie miał zawodnika, którego chciał pozyskać od dawna. Klasowy, środkowy pomocnik, potrafiący grać zarówno w obronie, jak i ataku, był celem Starej Damy na to calciomercato.

Blaise Matuidi zyska na transferze do Juventusu, ponieważ będzie miał częstszą okazję do gry. Poza tym zawodnik podkreślał, że chce spróbować swoich sił w innej lidze niż Ligue1.

PSG zyska, ponieważ dzięki transferowi Francuza do Juventusu będzie łatwiej spełnić wymagania Finansowego Fair Play, a także przybliży się do pozyskania 18-letniej gwiazdy AS Monaco, Kyliana Mbappe.

Piłkarz miał tylko rok do końca kontraktu, wobec czego był to ostatni moment kiedy francuski klub mógł zarobić cokolwiek na transferze pomocnika. Juventus zapłaci za piłkarza 20 milionów euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here