Mecze Ligi Europy

Część kibiców piłki nożnej może powiedzieć, że mecze Ligi Europy nie są tak ciekawe jak Ligi Mistrzów czy choćby krajowych rozgrywek w Anglii lub Hiszpanii. I choć po części będzie to prawda, to jednak Liga Europy serwuje nam mecze, które nierzadko kończą się niespodziankami, a nawet sensacjami. Wielcy faworyci nie doceniają mało znanych przeciwników, podchodzą do meczów na luzie, przez co Liga Europy bywa bardzo zaskakująca.

A o tym jak ważne są mecze Ligi Europy, powiedzieć może Jose Mourinho wraz ze swoim Manchesterem United, który w sezonie 2016/17 zdobył trofeum pokonując w finale Ajax Amsterdam. Dzięki temu zwycięstwu, Czerwone Diabły zagrają w tym sezonie nie w Lidze Europy, a w Lidze Mistrzów. Warto więc wygrywać mecze Ligi Europy…

Terminarz meczy Ligi Europy ukaże się po losowaniu.

Terminarz Ligi Europy

Bardzo ciekawie zapowiadają się mecze Ligi Europy, w których na pierwszy plan wysuwać będą się spotkania między innymi AC Milanu, Hoffenheim, Evertonu, Lyonu, Nicei, Lazio czy przede wszystkim Arsenalu Londyn. To właśnie drużyna Arsene Wengera jest głównym faworytem do zdobycia trofeum.

Drużyny grające w tych rozgrywkach nie mogą być jednak pewne tego co czekać będzie je w fazie pucharowej, w której zagrają również drużyny, które w Lidze Mistrzów zajmą 3-cie miejsce w fazie grupowej. Kto więc wygra Ligę Europy w sezonie 2017/18?