Morata w Chelsea? Real Madryt potwierdza transfer

0
318
Morata w Chelsea transfer

Alvaro Morata w Chelsea Londyn! Hiszpański napastnik jest w drodze do Londynu, gdzie ma przejść badania medyczne, po których jego transfer z Realu Madryt wreszcie zostanie sfinalizowany, a Antonio Conte będzie miał praktycznie gotową kadrę do rozpoczęcia nowego sezonu Premier League.

Morata w Chelsea: ile kosztował piłkarz

Alvaro Morata w Chelsea będzie wyborem numer jeden dla Antonio Conte jeśli chodzi o obsadę linii ataku. Piłkarz ma kosztować klub z Londynu 80 milionów euro + zmienne od osiąganych sukcesów (drużynowych i indywidualnych). Transfer kosztuje zatem Chelsea nie mało, ale jak wiemy klub z Londynu potrzebował transferów, po tym jak Antonio Conte był wściekły na ich brak.

Real Madryt nie miał ciśnienia by pozbywać się Alvaro Moraty, który przecież doskonale spisywał się w roli zmiennika w poprzednim sezonie, kiedy to wielokrotnie ratował punkty Królewskim, często strzelając bramki na wagę zwycięstwa w końcówkach meczu.

Morata w Chelsea zastąpi Diego Costę

Jak wiemy, Diego Costa otrzymał informacje, że nie znajduje się w planach Chelsea na następny sezon. Reprezentant Hiszpanii cały czas szuka nowego klubu i choć trafiłby najchętniej do Atletico, to na przeszkodzie stoi zakaz transferowy klubu z Madrytu.

W odwrotnym kierunku – choć z Realu, a nie Atletico – do Chelsea przywędruje Alvaro Morata, który z miejsca stanie się podstawowym zawodnikiem grającym na „9”. Wydaje się, że Hiszpan dzięki swoim atutom fizycznym, świetnej grze tyłem do bramki, a także umiejętnościom gry w powietrzu, w lidze angielskiej powinien czuć się jak ryba w wodzie.

Morata w Chelsea pokaże pełnię umiejętności?

Alvaro Morata w Chelsea będzie mógł w pełni, po raz pierwszy pokazać swoje umiejętności. Kiedy trafiał do Juventusu, tam nie zawsze miał okazję grać w pierwszym składzie. Po powrocie do Realu, takich okazji było jeszcze mniej, ponieważ Zidane stawiał na Karima Benzemą, a Alvaro Morata rzadko kiedy grał w pierwszym składzie.

Morata w Chelsea zostanie obdarzony pełnym zaufaniem i stanie się bezapelacyjnie jednym z najważniejszych zawodników. W linii ataku nie ma dla niego konkurencji, wobec czego Hiszpan może bez większej nerwówki podejść do pierwszych meczy w barwach The Blues.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here