Na jakich kanał Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2018/19?

0
5001
na jakich kanałach Liga Mistrzów

Zastanawiasz się na jakich kanałach Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2018/19 będzie gościć na naszych telewizorach?

Dotychczas prawa do transmisji Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy posiadała telewizja NC+, która te prawa utraci wraz z końcem sezonu 2017/18. A więc jest to ostatni rok kiedy możemy śledzić najlepsze rozgrywki klubowe świata, słuchając wyjątkowych komentatorów.

NC+ przegrało przetarg o Ligę Mistrzów i Ligę Europy od sezonu 2018/19

NC+ przegrało przetarg o prawa do transmisji Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Oznacza to, że sezon 2017/18 będzie ostatnim, kiedy stacja transmitować będzie najważniejsze rozgrywki klubowe świata.

To smutne, bowiem ja uwielbiam oglądać mecze piłki nożnej w Canal+. Nahorny, Pełka czy Twarowski to komentatorzy, którym nikt nie dorównuje, a wiemy jak ważny w klimacie oglądania piłkarskich spotkań jest dobry, fachowy, emocjonalny, a przy tym lekko zabawny komentarz.

Smutne jest również to, że Canal+ (a teraz NC+) sukcesywnie tracił prawa do transmisji najważniejszych rozgrywek. Wpierw liga angielska, włoska, hiszpańska, francuska. Teraz Liga Mistrzów i Liga Europy. A wszystko przez to, że dużo pieniędzy zainwestowano w… prawa do transmisji Ekstraklasy.

Nie, żebym miał coś przeciwko poziomowi naszych drużyn, ale chyba nie stosownie byłoby porównywać mecze Legii z Lechem do El Clasico czy starć Lechii z Arką do meczu Chelsea z Arsenalem. Sprawa jest już jednak przesądzona…

Na jakich kanałach Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2018/19

Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2018/19 pojawi się w Polsacie. To właśnie Polsat wygrał przetarg i zdobył prawa do transmisji LM i LE od sezonu 2018/19. Prawa do transmisji obejmują również sezon 2019/20, 2020/21, a więc na pewno Ligę Mistrzów i Ligę Europy przez 3 lata będzie można obejrzeć tylko w Polsacie.

Liga Mistrzów i Europy na Polsacie – Pay Per View (PPV)?

Wielu kibiców obawia się, że skoro Polsat zdobył prawa do transmisji Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy to mecze będą dostępne tylko w formacie PPV (Pay Per View).

PPV polega na tym, że kibic, który chce obejrzeć taki mecz, musi dodatkowo wykupić do niego dostęp (prócz płatności miesięcznej za abonament). Taka forma transmisji wydarzeń sportowych jest znana z Polsatu, choćby w przypadku gali KSW.

Szkopuł jednak w tym, że UEFA zabrania wprowadzania PPV do transmisji Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Czy to jednak oznacza, że Polsat pokaże wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Europy za darmo? Otóż niekoniecznie. Możliwe jest bowiem wprowadzenie dodatkowo płatnych, ekstra kanałów. Tak też zrobił Polsat, podczas transmisji EURO 2016. Nie wiemy na jakich kanałach Liga Mistrzów i Liga Europy zagości dokładnie, ale prawdopodobnie prócz Polsatu otwartego, Polsatu Sport powstać mogą kolejne kanały, na których transmitowane będą mecze.

Więcej meczy dzięki nowej formule Ligi Mistrzów od sezonu 2018/19

Warto przypomnieć sobie zmiany jakie czekają kibiców Ligi Mistrzów od sezonu 2018/19. W zapomnienie odejdą przygotowania do meczów we wtorek i środę o godzinie 20:45. Liga Mistrzów zmieni się na lepsze.

Mecze Ligi Mistrzów od sezonu 2018/19 będą bowiem rozgrywane (wciąż we wtorek i środę) jednak o godzinie 19:00, a także 21:00.

Ma to służyć temu, żeby kibice mogli zobaczyć więcej meczy. Często zdarzało się bowiem tak, że o godzinie 20:45 nakładały się na siebie dwa hitowe starcia. A tak, będziemy mogli zobaczyć aż 4 mecze na żywo, podczas jednej kolejki Ligi Mistrzów.

Oczywiście UEFA ogłasza wszem i wobec, że to dla dobra kibiców, ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Więcej meczy równa się więcej kasy ze sprzedaży reklam, praw do transmisji. Cóż, wprawdzie faktycznie kibic zyska, ale jednak Ligi Mistrzów o kultowej 20:45 już nie zobaczymy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here