Neymar przejdzie do PSG za astronomiczną kwotę?

0
980
Neymar w PSG transfer

Neymar przejdzie do PSG? Taką sensacyjną informacją żyją media od wczoraj, kiedy świat futbolu obiegła informacja, że klub z Paryża chce opłacić, wartą 222 miliony euro klauzulę odejścia Brazylijczyka i zagwarantować mu piłkarsko-finansowy raj w stolicy Francji.

PSG oferuje 222 miliony euro za Neymara

PSG jest jednym z ostatnich klubów, o których ktokolwiek z fanów futbolu mógłby pomyśleć w kontekście problemów finansowych. Katarscy właściciele sypią petrodolarami na prawo i lewo, toteż pokrycie, wartej 222 miliony euro klauzuli odejścia Neymara ma dla nich nie stanowić żadnego problemu.

Dokładnie tyle, bowiem wpisane jest w kontrakcie Brazylijczyka. Jeśli PSG (lub inny klub) zaoferuje za Neymara 222 miliony euro, Barcelona nie będzie miała nic do gadania, choć jak zapewnia m.in. dyrektor sportowy Dumy Katalonii, Robert Fernandez – Neymar na 200% zostanie w Barcelonie.

Neymar chce odejść, bo jest w cieniu Messiego?

O ile oferta PSG nie może nikogo dziwić, bo przecież klub ten zawsze będzie stać na największe transfery, a katarscy właściciele od dawna marzą o ściągnięciu do Paryża Neymara, o tyle sama decyzja zawodnika jest zaskakująca.

Jak informują brazylijskie media, Neymar miał podobno zgodzić się na transfer i zaakceptować warunki kontraktu przedstawione przez PSG.

Rzekomym powodem, dla którego Neymar jest gotów opuścić Barcelonę i przenieść się do PSG, jest fakt pozostawiania w cieniu Leo Messiego. Brazylijczyk ma się z tym czuć źle, chociaż oglądając mecze Barcelony bardzo trudno jest to dostrzec. Zawodnicy są przyjaciółmi na boisku i poza nim. Poza tym Neymar chyba zdaje sobie sprawę, w której drużynie ma większe szanse na sukcesy drużynowe.

Neymar byłby niekwestionowanym liderem PSG

Gdyby Neymar faktycznie przeniósł się z Barcelony do PSG za wspomniane 222 miliony euro to w ten sposób zostałby ustanowiony nowy rekord transferowy. Być może Brazylijczyk miałby mniejsze szanse na wygranie Ligi Mistrzów niż z Barceloną, ale na pewno łatwiej byłoby mu walczyć o Złotą Piłkę.

Grając w Barcelonie – czego by nie zrobił – Leo Messi prawdopodobnie zrobi to lepiej. Trudno jest zdobywać indywidualne osiągnięcia, takie jak Złota Piłka, kiedy obserwatorzy zaraz obok ciebie na boisku, widzą kogoś lepszego.

Neymar byłby niekwestionowanym liderem PSG i cała drużyna, choć sporo w niej gwiazd, grałaby na Brazylijczyka. Stałby się on Panem i Władcą Paryża, w którym mógłby robić co tylko żywnie mu się podoba.

Czy Neymar nie skończy jak Ronaldinho?!

Jeśli Neymar zdecyduje się przejść do PSG to może skończyć jak Ronaldinho. Jego rodak, który również grał, ba czarował w Barcelonie, po kilku sezonach fenomenalnej gry, zaczął odstawiać kaszanę. Imprezy, zabawa, to było w głowie Ronaldinho, który zamiast zapisać się w kartach historii futbolu, świecił blaskiem swojej magii zaledwie przez kilka sezonów. Co w tej historii przewrotne to fakt, że Ronadlinho trafiał do Barcelony z… PSG.

Brazylijczycy mają to do siebie, że lubią pieniądze, więcej pieniędzy. Szczególnie agent Neymara, czyli jego ojciec. Być może pogłoski o rzekomym transferze do PSG to sposób na wywalczenie jeszcze lepszego kontraktu? A być może jeśli Barca tego nie zaproponuje, Neymar faktycznie przejdzie do Paryża?!

Brazylijska gwiazda ma niesamowite umiejętności, już w wieku 25 lat znajdując się w absolutnym gronie najlepszych piłkarzy świata. Mam jednak wątpliwości czy przechodząc do PSG nie zniszczy swojej kariery – imprezami, zabawą, zbytnim rozluźnieniem i skupieniem się na pieniądzach, a nie grze w piłkę.

Neymar w PSG?

Całkiem możliwe, że pojawiające się pogłoski o rzekomym transferze to sposób PSG na to by odegrać się na Barcelonie, która od początku okienka transferowego, intensywnie stara się o pozyskanie Marco Verrattiego. Katarscy właściciele mają dość sagi transferowej z udziałem Włocha, dlatego może w ten właśnie sposób starają się uspokoić zapędy Barcelony?!

Kursy bukmacherów: Neymar w PSG?

Sugestywne w sprawie ewentualnego transferu Neymara do PSG mogą być kursy bukmacherów. Żaden bukmacher nie jest w stanie przewidzieć przeszłości, ale też nie pozwoli sobie na zbytnie uszczuplenie swoich finansów. Kursy bukmacherów mogą zatem sugerować jakie są szanse na to, że Neymar przejdzie do PSG.

Według jednej z największych firm bukmacherskich, Neymar jest bliższy pozostania w Barcelonie (kurs 1.6), choć jego przejście do PSG wcale nie jest nieprawdopodobne (kurs 2.25). Z całą pewnością, w całym tym zamieszaniu jest ziarenko prawdy i być może nieprawdopodobny transfer stanie się sensacją tego letniego okienka transferowego.

Aktualizacja: Neymar o krok od PSG

Dzisiaj – 2 sierpnia, po tym jak Barcelona wróciła z tournee po Azji, zawodnicy wrócili do treningów. Udziału w nim nie wziął Brazylijczyk, który wprawdzie zjawił się w klubie, ale za zgodą trenera i przedstawicieli Barcelony, opuścił Ciutat Esportiva. Neymar znajduje się o krok od PSG i wszystko wskazuje na to, że nieprawdopodobna saga transferowa dobiega właśnie końca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here