Neymar w PSG za rekordowe 222 miliony euro! [oficjalnie]

0
330
Neymar w PSG transfer oficjalnie

Neymar w PSG oficjalnie – taka informacja obiegła media całego świata. Przedstawiciele Brazylijczyka zdeponowali w siedzibie Barcelony czek na 222 miliony euro, tym samym rozwiązując kontrakt zawodnika z Dumą Katalonii.

Nemyar w PSG – najlepiej opłacany piłkarz świata

Prezentacja Neymara w PSG ma odbyć się jeszcze dzisiaj. Wydarzenie to ma być prawdziwym show, bo przecież pozyskanie jednego z najlepszych zawodników na świecie nie może obyć się bez wielkiego szumu.

PSG nie tylko pozyskało jednego z najlepszych napastników globu, ale też dało prztyczek w nos Barcelonie, wydało 222 miliony euro, ustanawiając rekord transferowy. Neymar w PSG stał się najdroższym zawodnikiem w historii futbolu. Jest również najlepiej opłacanym piłkarzem świata, gdzie za sezon gry otrzyma ponad 30 milionów euro. A jest to kwota za same występy w barwach Paryżan – do tego doliczyć należy wszelkie premie, dodatki, a nie wspominając już o przychodach marketingowych.

Neymar w PSG chce być gwiazdą

Neymar trafił do PSG, ponieważ rzekomo chce być gwiazdą, numerem 1, którym nie mógł stać się w Barcelonie, ze względu na obecność Leo Messiego. Trudno jest wygrać rywalizację o miano tego pierwszego, o Złotą Piłkę, kiedy musisz rywalizować z najlepszym piłkarzem w historii futbolu.

Neymar rzekomo chciał odejść z Barcelony do PSG, ponieważ pragnie stać się najlepszym piłkarzem, być liderem i powalczyć (skutecznie) o Złotą Piłkę.

Nie ma wątpliwości, że Neymar w PSG będzie największą gwiazdą, a cała drużyna (i tak naszpikowana piłkarzami najwyższej klasy) będzie budowana wokół Brazylijczyka. To od niego i na nim wszystko będzie się zaczynało, i kończyło.

Neymar wybrał PSG, bo tak kazał jego ojciec?

Agentem Neymara Jr. jest Neymar Senior. Ojciec zawodnika reprezentuje interesy swojego syna i słynie z tego, że jest – mówiąc wprost chytry na kasę. I to bardziej niż 15 zawodników, którzy wybrali kasę w Chinach, zamiast gry w piłkę, w Europie.

Całkiem prawdopodobne, że to właśnie Neymar Senior doradził swojemu synowi, żeby przeszedł do PSG, „bo musi być numerem 1, bo w Barcelonie go nie doceniają, bo w PSG będzie błyszczał jeszcze bardziej”. A cel był jeden – zarobić więcej i więcej. Tak jakby te 15 milionów euro, które otrzymywał Neymar za sezon gry w Barcelonie nie pozwalało żyć dostatnie.

Neymar będący multimilionerem w wieku lat 25 zarabiał w Barcelonie ogromne pieniądze, a jeszcze większe z praw do swojego wizerunku. Piłkarz jest absolutną gwiazdą w swoim kraju, jak i na całym świecie. Nie musiał się martwić o pieniądze, więc tym bardziej dziwi, że nie wystarczało mu to co otrzymywał w Katalonii.

Rekordowy transfer Neymara do PSG

Neymar w PSG będzie nie tylko najlepiej zarabiającym piłkarzem świata, ale dzięki swojemu odejściu z Barcelony, pozwolił drużynie z Paryża ustanowić nowy rekord transferowy świata. 222 miliony euro, tyle zapłacić musi PSG za pozyskanie Brazylijczyka.

Ale dla drużyny z Paryża nie jest to wielki wydatek. Po pierwsze drużyna wicemistrza Francji napędzana jest petrodolarami, które praktycznie się nie kończą. Tak głośny transfer, takiego zawodnika jak Neymar na pewno szybko się spłaci – już można sobie wyobrazić jakie dochody PSG będzie generowało dzięki sprzedaży koszulek czy gadżetów związanych z Neymarem. Wzrasta również prestiż zespołu, zainteresowanie biletami na mecze, a nie mówiąc o potencjalnie wygranych trofeach, jak Liga Mistrzów choćby.

Co zrobi Barca po stracie Neymara?

Barcelona nie znajdzie sposobu by w skali 1:1 zastąpić Neymara. Piłkarz o tak wyjątkowych umiejętnościach i charakterystyce jest nie do podrobienia – i być może dlatego należy do absolutnej czołówki na świecie. Jednak mając do dyspozycji 222 miliony euro z transferu, Barcelona na pewno może pozyskać kilku graczy, którzy będą gwarancją odpowiednich umiejętności, a być może koniec końców pozwolą Dumie Katalonii nieco odmienić swoje oblicze. O tym kto może zastąpić Neymara pisałem tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here