Ousmane Dembele w Barcelonie za 105 mln €. Kto zyska na transferze?

0
310
Ousmane Dembele w Barcelonie transfer

Ousmane Dembele jest już oficjalnie piłkarzem FC Barcelony. Po tym jak zawodnik zbuntował się gdy Borussia Dortmund odrzuciła pierwszą ofertę został zawieszony w prawach zawodnika i odsunięty od treningów. Już wtedy wiadomym było, że transfer jest kwestią pieniędzy, tfu…czasu.

Ousmane Dembele w Barcelonie za gigantyczne pieniądze

Borussia Dortmund doskonale zdawała sobie sprawę, że po tym jak Barcelonę opuścił NeymarDuma Katalonii nie tylko koniecznie musi ściągnąć kogoś w zastępstwo Brazylijczyka, ale ma również wielkie zasoby gotówki do wydania.

Pozostając nieugiętym w negocjacjach, udało się władzom BVB wywalczyć aż 105 milionów euro za sam transfer. A do tego doliczyć będzie można 30 milionów zmiennych, uzależnionych od wyników osiąganych przez zawodnika. To ogromna suma, biorąc pod uwagę, że Dembele to 20-letni zawodnik, który wprawdzie pokazał ogromny potencjał, ale tylko w trakcie jednego sezonu. Rok temu, Borussia zapłaciła za niego Stade Rennes zaledwie 15 milionów euro.

Czy Ousmane Dembele zastąpi Neymara w Barcelonie?

Ousmane Dembele ma być naturalnym następcą Neymara w Barcelonie. Ale czy młodemu Francuzowi może się to udać?

Jak na razie rozegrał on tylko jeden sezon w barwach BVB i choć był to okres bardzo udany, to jednak wymagania stawiane przez Barcę są bardzo wysokie. Tym bardziej, że zastąpić takiego gracza jak Neymar wydaje się teoretycznie niemożliwe, bowiem mówimy o jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

Dembele ma jednak 20 lat, już bardzo wysokie umiejętności i jeszcze większy potencjał. Trafia do drużyny, o której marzył, w której zawsze chciał zagrać. Wydaje się, że perspektywy rysujące się przed francuskim skrzydłowym są ogromne, szczególnie, że ucząc się pod okiem Messiego, Suareza i Iniesty może zyskać najlepsze cechy i wykorzystać swój talent.

Czy Ousmane Dembele jest lepszy od Neymara?!

Nie. Ale biorąc pod uwagę ogromny talent i potencjał Francuza może się to bardzo szybko zmienić. To co ma Dembele, a czego nie miał i nie ma Neymar to większa wszechstronność. Francuz może grać bowiem nie tylko na lewym, ale i prawym ataku. Doskonale radzi sobie również grając zaraz za napastnikiem.

Neymar trafiając do Barcy był jednym z najbardziej obiecujących piłkarzy świata i wykorzystał swój potencjał. Ale to grając w barwach Dumy Katalonii rozwinął umiejętności tak bardzo, że dotarł do absolutnie światowej czołówki. Czy sytuacja Dembele nie przypomina zatem Neymara sprzed kilku lat? Ogromny talent, młody wiek i wielkie oczekiwania. Jeśli Francuz odpali grając z Messim u boku, to Barca szybko może zapomnieć o Nemyarze.

Kto zyska a kto straci na transferze Ousmane Dembele?

Na ten moment na pewno na transferze Francuza zyskała Borussia Dortmund, która zarobiła blisko 100 milionów euro, a kwota ta może jeszcze wzrosnąć.

Zyskał również samo zawodnik, który spełnił swe marzenie, trafił na Camp Nou i będzie występował u boku najlepszego piłkarza wszech czasów, Leo Messiego.

A czy zyskała na tym Barca? Kibice mogą poddawać w wątpliwość sumę transferu, ale dziś za najlepszych, najbardziej obiecujących i pożądanych zawodników trzeba płacić takie pieniądze. Nie da się przesądzić jak Ousmane Dembele sprawdzi się w Barcelonie, ale jedno jest pewne – jeśli wykorzysta swój potencjał, Barca nie pożałuje jego transferu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here