Piłka nożna sportem dla aktywnych dzieci

Jeśli chodzi o nasz kraj, piłka nożna jest naszym sportem narodowym. Wielu dorosłych oraz dzieci, cyklicznie śledzi transmisje meczów zarówno ligi krajowej, jak i europejskiej, a także spotkania reprezentacji Polski na arenie międzynarodowej. Jak zatem sprawić, by marzenie naszego dziecka o karierze piłkarskiej i występie na mistrzostwach świata miało szansę się ziścić?

Pielęgnowanie pasji kluczem do późniejszych sukcesów.

Wspólne oglądanie meczu, czy to w gronie rodziny czy przyjaciół, to tylko jedna z możliwości, jakie możemy zaproponować swojemu dziecku. Na dłuższą metę to jednak za mało. Młody piłkarz chętnie rwie się do wszelkiej aktywności. Powinniśmy mu to umożliwić poprzez udział w spotkaniach z kolegami, a nawet pomoc w organizacji meczów młodzików, czy to w formie amatorskiej na Orliku, czy w klubach dziecięcych i młodzieżowych. Kluby takie najczęściej przyjmują dzieci już w wieku szkolnym, tj. od 7 roku życia. Zapisanie do klubu będzie dla naszego dziecka istnym spełnieniem marzenia – tu warto podkreślić, że nie ma znaczenia płeć, choć z zasady, ze względu na popularność sportu, dużo łatwiej znaleźć klub dla chłopca.

Takie zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, w formie zorganizowanych treningów pod okiem szkoleniowca, to świetna okazja nie tylko do zdrowej aktywności, ale i do nawiązania przyjaźni i nauki odpowiedzialności, zasad działania w grupie i przede wszystkim, koleżeństwa. Regularne treningi z pewnością zaowocują w przyszłości – kto wie, może nawet karierą na miarę Roberta Lewandowskiego?