Riyad Mahrez piłkarzem Barcelony w ostatnim dniu okienka transferowego?

0
402
Riyad Mahrez w Barcelonie transfer

Riyad Mahrez ma szansę stać się piłkarzem Barcelony w ostatnim dniu okienka transferowego. Piłkarz przez całe lato był łączony z opuszczeniem King Power Stadium, ale Leicester sukcesywnie odrzucało oferty Arsenalu czy AS Romy.

Kiedy jednak do Leicester zgłosiła się Barcelona, włodarze klubu, naciskani przez piłkarza nie mogli postąpić inaczej.

Riyad Mahrez piłkarzem Barcelony, po tym jak Liverpool odrzucił ofertę za Coutinho

Przez kilka tygodni, FC Barcelona starała się pozyskać Phillipe Coutinho, nawet jeszcze przed transferem Neymara do PSG.

Liverpool raz za razem odrzucał oferty Dumy Katalonii za swojego zawodnika, a Jurgen Klopp pozostawał nieugięty w swoim stanowisku, twierdząc, że The Reds nie sprzedadzą kluczowego dla zespołu zawodnika.

Sam Coutinho starał się wywrzeć ogromną presję na klubie, najpierw głośno mówiąc o chęciach przenosin na Camp Nou, potem wystosowując transfer request, a na końcu „odmawiając” gry dla Liverpoolu tłumacząc się bólem pleców. Problem w tym, że na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii, Coutinho już nic nie bolało.

To jednak na nic się zdało i Barcelonie nie uda się pozyskać Brazylijczyka. Barca wie jednak, że musi wzmocnić skład jeśli chce zdetronizować odwiecznego rywala z Madrytu, jeśli chce by Leo Messi był szczęśliwy i podpisał nowy kontrakt. Stąd konieczność wzmocnienia składu, co fatalnie wychodziło zarządowi Barcelony w tym roku. Riyad Mahrez okazał się planem B, który Barca ma zamiar uruchomić w ostatnim dniu okienka transferowego.

Riyad Mahrez piłkarzem Barcelony?

Riyad Mahrez ma odejść z Leicester jeszcze dzisiaj o czym świadczy tweet mówiący, że Algierczyk został zwolniony ze zgrupowania kadry tylko po to by w ostatnim dniu okienka sfinalizować swoje odejście z Leicester.

Wprawdzie wciąż nie wiadomo do jakiego klubu ma trafić błyskotliwy skrzydłowy, ale wiele wskazuje na to, że Riyad Mahrez będzie piłkarzem Barcelony, która kilka dni temu za 105 milionów euro pozyskała Ousmane Dembele.

Czy Riyad Mahrez pasuje do Barcelony?

Chociaż Algierczyk nigdy nie grał w wielkim klubie, to choćby w trakcie mistrzowskiego sezonu w Leicester, prowadził drużynę do tego historycznego osiągnięcia.

Riyad Mahrez udowodnił nie raz, nie dwa, że ma umiejętności i talent by grać w wielkim klubie. Doskonała technika, świetny drybling, podanie, strzał. Można by mówić, że Mahrez nie jest tak dobry jak Dybala czy Coutinho, ale trzeba pamiętać, że Algierczyk gra w Leicester, a nie Juventusie lub Liverpoolu.

Kto wie jak rozwinie się talent Mahreza gdy ten trafi do FC Barcelony. Grając u boku Messiego, Suareza czy Iniest, Algierczyk na pewno będzie mógł zaprezentować swój talent w pełnej krasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here