Serge Aurier może wzmocnić lub zniszczyć Manchester United

0
292
Serge Aurier transfer PSG Manchester United

Serge Aurier, tak utalentowany, jak i szalony piłkarz, który dziś mógłby być jednym z lepszych prawych obrońców na świecie, gdyby nie jego wybuchowy charakter.

Iworyjczyk znajduje się na celowniku Manchesteru United, który chciałby pozyskać piłkarza mogącego grać na prawej stronie obrony, ale także być wykorzystywanym jako wahadłowy w nowej taktyce Jose Mourinho.

Serge Aurier to świetny obrońca

Oceniając czysto piłkarskie umiejętności jakimi dysponuje Serge Aurier, należy powiedzieć, że jest to świetny obrońca, który wykazuje się walecznością i bardzo dobrym przygotowaniem fizycznym.

Iworyjczyk ma dopiero 24 lata i całą piłkarską karierę przed sobą, a już teraz dysponuje umiejętnościami, które pozwoliły mu znaleźć się w kręgu zainteresowania czołowych klubów Europy. Najbardziej zdeterminowany do pozyskania piłkarza jest Manchester United.

Statystyki gry w PSG jak i wcześniejszym klubie, Toulousie są dla gry Auriera bardzo wymowne. Piłkarz w 57 występach w barwach PSG zanotował aż 11 asyst i strzelił dwa gole. W Toulousie, która nie jest potęgą Ligue1, zaliczył 8 bramek i 12 asyst w 68 meczach. Podczas ostatniego sezonu w Toulouse, był najlepszym asystentem w drużynie, a tylko napastnicy Martin Braithwaite oraz Wissam Ben Yedder strzelili od niego więcej bramek. Jak na prawego obrońcę, chapeus baus.

Serge Aurier postradał zmysły?

Serge Aurier spotkał na drodze swojej kariery jedną, wielką przeszkodę, która na ten moment nie pozwoliła mu w pełni wykorzystać swego potencjału.
To jego, nieokrzesany charakter.

Iworyjczyk ma ogromne problemy z prawem, m.in. po tym jak w jednym z nocnych, paryskich klubów pobił policjanta. Z tego właśnie względu Auriera nie zagrał w meczu Ligi Mistrzów pomiędzy PSG a Arsenalem, ponieważ nie dostał zgody na wjazd na Wyspy Brytyjskie. Te problemy z prawem mogą też być przeszkodą w drodze ewentualnego transferu do Manchesteru United.

Serge Aurier może również zniszczyć szatnię Manchesteru United, co udało mu się w PSG. Wszyscy pamiętamy skandal, kiedy to na jaw wyszło nagranie, w którym Iworyjczyk obrażał i kpił z ówczesnego szkoleniowca PSG, Laurenta Blanca, ale też kolegów z drużyny, w tym m.in. Zlatana Ibrahimovicia.

Serge Aurier niepotrzebny w Manchesterze United?

Zapewne Jose Mourinho jest przekonany, że Serge Aurier da się okiełznać, a ktoś taki jak The Special One, radził sobie ze znacznie gorszym przypadkami. Całkiem możliwe, że charakter Portugalczyka pozwoli mu poskromić nie zawsze zgodne z racjonalnym myśleniem, zapędy Iworyjczyka, ale czy taki piłkarz jest potrzebny na Old Trafford?

Oczywiście, że Aurier ma umiejętności, które pozwalają postrzegać w nim świetnego obrońcę na całe lata, bowiem ma on dopiero 24 lata. Dzięki swoim warunkom fizycznym, na pewno sprawdziłby się w Premier League. Ale czy ta gra jest warta świeczki? Czy ryzyko związane z zakontraktowaniem piłkarza nie jest zbyt duże?

Manchester United może wybrać lepiej

Bardzo dobrze w zespole Manchesteru United, na prawej obronie spisuje się Antonio Valencia, który jest ulubieńcem Jose Mourinho. Można mieć poważne wątpliwości czy Iworyjczyk jest w stanie dać drużynie United znacznie więcej niż Ekwadorczyk.

Wydaje się również, że Czerwone Diabły mogą wybrać lepiej, i to wcale nie szukając daleko. W PSG znajduje się inny, prawy obrońca, który chętnie zmieni klub, po tym jak do Paryża trafił Dani Alves.

Mowa o Thomasie Muenierze, podstawowym obrońcy reprezentacji Belgii. Sam zawodnik ma szukać nowego klubu, zdając sobie sprawę, że nie wygra rywalizacji z Danim Alvesem. Piłkarz udowodnił w trakcie poprzedniego sezonu, że ma wysokie umiejętności, a przy tym nie ma problemów z dyscypliną, o czym w wypadku Serge Auriera nie można być pewnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here