Szczęsny w Juventusie!

0
376
Szczęsny w Juventusie

Szczęsny w Juventusie – taka informacja obiegła media polskie oraz włoskie. Już na samym początku okienka transferowego, umieściłem transfer Szczęsnego do Juventusu w gronie 9 potencjalnych najgorętszych transferów tego lata.

Wojciech Szczęsny pojawił się w Turynie i ma przejść w najbliższym czasie badania medyczne, które będą ostatnim preludium do podpisania kontraktu.

Wojciech Szczęsny w Juventusie

Po tym jak polski bramkarz dowiedział się, że nie ma co liczyć na grę w podstawowym składzie Arsenalu Londyn (z którego ostatnio wypożyczono go do AS Romy), postanowił odejść i nie rywalizować z Petrem Cechem.

Najbardziej zdeterminowanym klubem, który chciał pozyskać Polaka i mógł spełnić jego aspiracje sportowe, jak i finansowe okazał się Juventus. Polski bramkarz przechodzi właśnie badania medyczne, po zaliczeniu których zostanie oficjalnie zawodnikiem Starej Damy.

Bianconeri mają zapłacić Arsenalowi nieco ponad 10 milionów za bramkarza, co biorąc pod uwagę jego klasę nie jest kwotą wysoką.

Szczęsny w Juventusie, czyli następca Buffona nadchodzi

Wojciech Szczęsny o miejsce w składzie Juventusu rywalizował będzie z Gianluigim Buffonem. Niestety nie jest to pocieszająca informacja, bo Włoch to jeden z trzech najlepszych bramkarzy świata i trudno spodziewać się by gwiazda światowej piłki miała zasiąść na ławce rezerwowych.

Wszystko wskazuje na to, że Szczęsny w Juventusie przymierzany jest na następcę Buffona, który ma zakończyć karierę po Mistrzostwach Świata w 2018. Zatem Wojtek powinien być świadom, że przez najbliższy rok będzie dostawał sporadyczne szanse na grę – być może będzie to Puchar Włoch, być może będą to mniej znaczące potyczki w Serie A. Wojciech Szczęsny w Juventusie ma stać się podstawowym bramkarzem dopiero od sezonu 2018/19 – o ile faktycznie Buffon, zawiesi wtedy buty na kołku.

Szczęsny w Juventusie to zły sygnał dla Nawałki

Informacja o pojawieniu się Szczęsnego w Juventusie nie jest dobrym sygnałem dla Adama Nawałki i Reprezentacji Polski. Po tym jak bramkarz odzyskał miejsce między słupkami Reprezentacji, wygryzając Łukasza Fabiańskiego, ponownie może je bardzo szybko stracić.

Bogactwo na pozycji bramkarza sprawia, że Adam Nawałka stawia na graczy, którzy grają regularnie w swoich klubach i są w wysokiej formie. Jeśli Szczęsny w Juventusie nie będzie bronił odpowiednio regularnie, to prawdopodobnie z powrotem, trafi na ławkę rezerwowych. To niezbyt dobry sygnał przed zbliżającym się Mundialem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here