Tabela Premier League: liga angielska

Zasady klasyfikacji tabeli ligi angielskiej

Tabela ligi angielskiej (Premier League) składa się z 20 zespołów grających w najwyższej fazie rozgrywkowej. Wszystkie drużyny w trakcie jednego sezonu grają ze sobą dwukrotnie.

O kolejności klasyfikacji w tabeli ligi angielskiej decyduje ilość zdobytych punktów. Jeśli ilość punktów zdobytych przez dwie drużyny jest taka sama o kolejności klasyfikacji w tabeli ligi angielskiej decyduje różnica zdobytych bramek (od zdobytych odejmuje się stracone). Jeśli i ten wynik przyniesie remis, w tabeli Premier League wyżej znajdzie się drużyna, która strzeliła więcej bramek. W ostateczności bierze się pod uwagę wynik bezpośredniego meczu.

Tabela ligi angielskiej

Ta tabela ligi angielskiej pokazuje obecną sytuację drużyn w Premier League. Dzięki niej, każdy kibic angielskich drużyn, takich jak Manchester United, Manchester City, Chelsea Londyn, Arsenal, Tottenham czy Liverpool wie na, którym miejscu znajduje się klub, któremu kibicuje.

Tabela Premier League to najczęściej sprawdzana tabela ligowa ze wszystkich europejskich rozgrywek. Liga angielska cieszy się bowiem największą popularnością i medialnością, a mecze tych rozgrywek są transmitowane na cały świat. Jeśli chcesz wiedzieć jak wygląda aktualna tabela Premier League to znajdziesz tu potrzebne Ci informacje.

Liga angielska jest najpopularniejszą ligą świata. Grają tu najwięksi piłkarze, a kluby rok w rok wydają setki milionów funtów na transfery. Walka o mistrzostwo jest zażarta, a takie historyczne wyczyny jak mistrzostwo dla Leicester w sezonie 2015/16 dowodzą, że piłka nożna – a szczególnie ta w Anglii jest nieprzewidywalna.

A w tym miejscu znajdziesz aktualny terminarz Premier League. Sprawdź kiedy odbędą się mecze ligi angielskiej.