Tabela ligi niemieckiej: Bundesliga

Zasady klasyfikacji tabeli ligi niemieckiej

Tabela ligi niemieckiej (Bundesligi) składa się z 18 drużyn, co jest wyjątkiem w przypadku najsilniejszych lig Europy (gdzie standardem jest 20 zespołów). Drużyny rozgrywają za sobą mecz i rewanż,  a więc w trakcie sezonu, każda drużyna Bundesligi rozgrywa 34 meczy.

O kolejności w tabeli ligi niemieckiej decyduje ilość zdobytych punktów. W przypadku takiej samej ilości, pod uwagę bierze się różnicę zdobytych (i straconych) bramek. Jeśli i te działanie nie przyniesie rozwiązania, wyżej w tabeli znajdzie się drużyna, która w trakcie sezonu strzeliła więcej goli. Ostatecznie ustalając tabelę Bundesligi bierze się pod uwagę wynik bezpośredniego starcia pomiędzy drużynami.

Cztery pierwsze drużyny tabeli ligi niemieckiej kwalifikują się do Ligi Mistrzów (4-ta gra w eliminacjach). Drużyny z miejsc 5-6 grają w Lidze Europy. Zespoły z miejsc 17 i 18 spadają do 2. Bundesligi, a 16-sta drużyna mierzy się w barażu z drużyną z niższej klasy rozgrywkowej.

Tabela ligi niemieckiej

Ta tabela ligi niemieckiej obrazuje aktualną sytuację drużyn w Bundeslidze. Sprawdzisz tutaj liczbę zdobytych punktów, strzelonych jak i straconych bramek, a także bilans bramkowy. Te informacje są bardzo ważne, ponieważ decydują o kolejności klasyfikacji drużyn w tabeli. Jeśli chcesz to klikając w nagłówek, możesz sortować tabelę wg własnych potrzeb, np. według drużyn, które strzelają najwięcej goli lub tracą najmniej bramek.

Gdybyśmy mieli zgadywać jak będzie wyglądać tabela ligi niemieckiej na koniec sezonu, to zapewne większość osób powie, że na jej szczycie znajdzie się Bayern Monachium, który od wielu lat nieprzerwanie rządzi i dzieli w Bundeslidze – tak zresztą jest w całej jej historii, bo monachijski potwór zdominował ligę niemiecką na dobre. Kto jednak wie czy w końcu Bayernowi nie wyrośnie silny rywal w walce o mistrzostwo?