Tabela ligi włoskiej: Serie A

Tabela ligi włoskiej: zasady klasyfikacji

Tabela ligi włoskiej (Serie A) składa się z 20 zespołów, które rozgrywają ze sobą mecz i rewanż, wobec czego w trakcie sezonu rozgrywają 38 spotkań. Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów, zostaje Mistrzem Włoch.

Jeśli dwie drużyny zdobędą tyle samo punktów w trakcie sezonu, tabela ligi włoskiej tworzona jest na podstawie kolejnych kryteriów: wpierw porównuje się wynik w bezpośrednim starciu. Jeśli i tam padł remis, pod uwagę bierze się różnicę bramek w meczach bezpośrednich, różnice bramek w całym sezonie, liczbę zdobytych goli, liczbę straconych goli, a ostatecznie miejsce w klasyfikacji gry Fair Play.

Dzięki ostatnim sukcesom w Europie, Serie A (od)zyskała 4 miejsca w Lidze Mistrzów. Pierwsze cztery drużyny kwalifikują się do tych rozgrywek, z czego czwarta gra w eliminacjach. Zespoły z miejsc 5 i 6 kwalifikują się do Ligi Europy. Ostatnie 3 miejsca w tabeli ligi włoskiej (18, 19, 20) zajmują drużyny, które spadają do Serie B.

Tabela ligi włoskiej

Ta tabela ligi włoskiej pokazuje aktualną sytuację w Serie A: która drużyna zdobyła ile punktów, jaki ma bilans bramkowy, ile goli strzeliła, a ile straciła. Klikając na nagłówek możesz sortować tabelę ligi włoskiej według własnych potrzeb i upodobań: w ten sposób m.in. posortujesz drużyny wg, tych które zdobyły najwięcej goli czy straciły najmniej bramek.

Faworytem bukmacherów do tego by na koniec sezonu znaleźć się na szczycie ligi włoskiej jest oczywiście Juventus Turyn, który od kilku lat wiedzie prym w tych rozgrywkach. Klub jest świetnie zarządzany, ma doskonałego trenera, bardzo silną kadrę i sporo pieniędzy, ale z letargu przebudzają się najwięksi rywale z Mediolanu: AC Milan i Inter, być może to oni obok Napoli i AS Romy zagrożą Juventusowi i odbiorą im Scudetto?