Zarabiać na zakładach bukmacherskich #1

0
1069
zarabiać na zakładach bukmacherskich

Pierwszy, ale oczywiście nie ostatni artykuł o tym jak zarabiać na zakładach bukmacherskich.

W tej serii wpisów na stronie dowiesz się co postawić u bukmachera, jakie typy bukmacherskie warto umieścić na swoim kuponie, żeby wygrać pieniądze. Moim celem jest jednak ukazanie, że wybranym systemem bukmacherskim można zarabiać.

Jaki to system, co będę stawiał i ile wygrywał dowiesz się czytając pozostałą część artykułu…

Jak zarabiam na zakładach bukmacherskich

Zarabiać na zakładach bukmacherskich można na różne sposoby. Trzeba mieć swój własny system bukmacherski, który między innymi definiuje:

 • jakie typy grasz,
 • jak te typy dobierasz,
 • jaki wyznaczasz stawki.

Ważne jest również, żeby określić takie dane jak:

 • wysokość budżetu przeznaczonego na grę,
 • cel jaki chcesz osiągnąć, ile masz zamiar zarobić na zakładach bukmacherskich.

Z zakładami bukmacherskimi związany jestem już kilkanaście lat. Z powodzeniem w swojej grze stosuje dwa systemy bukmacherskie, które udało mi się opracować w 2015 roku i dzięki nim zarabiam całkiem niezłe kwoty.

Na tej stronie nie będę jednak stosował tych systemów. Będę tutaj zamieszczał inny sposób gry, tak by przekonać się czy w ten sposób można zarobić na zakładach bukmacherskich. Jaki?

Jak będę zarabiał na zakładach piłki nożnej

Sposób gry, który będę stosował próbując zarobić na zakładach bukmacherskich, a jaki będę przedstawiał na tej stronie będą taśmy z podziałem na grupy. Zanim jednak mnie skrytykujesz…

Tak, tak – wiem, że w tym momencie 95% graczy złapie się za głowę i powie „co to za bzdury…zarabiać na zakładach? Stawiając taśmy? To nie może się udać!”.

I właśnie o to chodzi. Pragnę udowodnić (a może się przekonać), że stawiając taśmy, dobrze dobierając mecze oraz dzieląc je na grupy można na zakładach bukmacherskich zarobić pieniądze. A atutami tego rozwiązania są:

 • stosunkowo niskie stawki,
 • wysokie (a potencjalnie gigantyczne) wygrane.

Dla tych, którzy być może nie kojarzą terminu taśmy wyjaśnię, że w „encyklopedii” bukmacherów są to kupony o kilku lub kilkunastu zdarzeniach. Według wielu osób stawiając taśmy nie da się zarobić na zakładach bukmacherskich. Prześmiewczo mówi się, że taśmy stawiają „ziemniaki” po 2 zł, czyli osoby odwiedzające naziemnych (stąd przezwisko „ziemniak”) bukmacherów grając po bardzo niskich stawkach.

Ten system bukmacherski będzie zatem wyzwaniem. Mam zamiar przekonać siebie (jak i Was), że stawiając w ten sposób można naprawdę sporo ugrać na zakładach. Myślę, że to bardzo ciekawa alternatywa dla:

 • taśm za 2 zł na 35 spotkań bez podziału na grup
 • gry na single za bardzo wysokie stawki

Ten sposób powinien zainteresować większość graczy. Istnieje spora szansa na to, żeby wygrać duże pieniądze, a stawki nie powinny odstraszać – są niskie i raczej każdego będzie stać na to, żeby postawić taki kupon.

Jak wygrałem z bukmacherem i zarobiłem na zakładach

Pierwszym kuponem, który prezentuję na tej stronie, a który doskonale ukazuje ideę tego systemu bukmacherskiego jaki przyjąłem na potrzebę tej strony jest zakład dzięki któremu WYGRAŁEM 1609.16 zł stawiając…50 zł.

Stawka: 50 zł

Wygrana: 1609.16 zł

Kupon: składał się z 3 grup, których kursy wynosiły 6.19, 17.93 oraz 13.54. Udało się trafić 2 z 3 grup, a stawka 50 zł została rozłożona na kombinacje:

 • 1 z 3 (3 możliwości) za 17.61 zł (5.87 na kombinację)
 • 2 z 3 (3 możliwości) za 17.61 zł (5.87 na kombinację)
 • 3 z 3 (1 możliwość) za 8.80 zł

Dzięki trafieniu grup A i B osiągnąłem wygrane:

 • 105.19 zł dzięki trafieniu grupy B po kursie 17.93 przy stawce 5.87 zł,
 • 79.43 zł dzięki trafieniu grupy C po kursie 13.54 przy stawce 5.87 zł,
 • 1424.54 zł dzięki trafieniu kombinacji grup BC po kursie 242.82 przy stawce 5.87 zł,
 • łączna wygrana wyniosła wspomniane 1609.16 zł,
 • chyba nikomu nie muszę mówić jak duża byłaby wygrana gdyby trafił również grupę A, gdzie niepoprawnymi typami okazały się ten na awans Barcelony i Bayernu w Lidze Mistrzów.

wygrana fortuna

Ten przykład doskonale potwierdza założenia tego systemu bukmacherskiego. Niska stawka oraz bardzo wysoka wygrana. Żeby było ciekawiej wystarczy pomyśleć o tym ile mógłbym wygrać gdyby Barcelona pokonała Juventus, a Real Madryt został wyeliminowany przez Bayern Monachium.

Atutem tego sposobu jest również możliwość odzyskania części lub nawet niewielkiego zarobku nawet jeśli większość grup okaże się nietrafiony. W przypadku tego kuponu wystarczyło, żebym trafił jedną grupę, a już zarabiałem pieniądze (i to nawet ponad 100% całej stawki).

W kolejnych kuponach jakie mam zamiar stawiać będę grał różnymi sposobami – czasem będzie to kupon z trzema grupami, a innymi razy postaram się sprawdzić czy (i ile) można zarabiać na zakładach bukmacherskich przy znacznie większej liczbie grup (około 10).

Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich

Mówiłem już o tym, że aby zarabiać na zakładach bukmacherskich musisz mieć system bukmacherski, sposób gry.

Powyżej przedstawiłem mój system, którym będę grał w najbliższym czasie i dzielił się wynikami na tej stronie.

Bez względu jednak na to jaki jest Twój system bukmacherski, jak masz zamiar zarobić na zakładach bukmacherskich ważne jest trzymać się kilku żelaznych reguł:

 • nigdy nie stawiaj pod wpływem emocji

Stawianie zakładów bukmacherskich pod wpływem emocji to jedno z najgorszych co może Ci się przytrafić. Prawda jest taka, że 9 na 10 osób traci pieniądze na zakładach. Bukmacherzy zarabiają na emocjach. Stawiasz zakłady, bo chcesz być bogaty; pozwolić sobie na to, żeby nie pracować; mieć ekstra samochód; kupić mieszkanie; jechać na luksusowe wczasy.

To emocje napędzają Twoją grę. Stajesz się podekscytowany, bo czujesz, że bogactwo jest krok od Ciebie. Będąc pod wpływem emocji nie podejmujesz racjonalnych decyzji, przez co stawiasz złe typy, słabe kupony. Wyłączając emocje ze swojej gry, na pewno unikniesz wielu pomyłek.

 • nie graj na ulubioną drużynę

Wybierając typy do swoich kuponów musisz być obiektywny. Taki na pewno nie będziesz gdy stawiasz na swoją ulubioną drużynę czy np. reprezentację Polski. W wielu takich wypadkach człowiek ma tendencję do stawiania na wynik, który chciałby zobaczyć, a nie który jest prawdopodobny.

 • nie graj na siłę

Nie musisz stawiać kuponów każdego dnia. Ba, jeśli nie ma w danym czasie meczów, które według Ciebie opłaca się postawić (względem szans trafienia i oferowanego kursu) to po prostu odpuść sobie zakłady. Stawiając na siłę prędzej czy później wybierzesz mecz, nad którym zastanowiłeś się za słabo i tego typu nie trafisz.

 • nie stawiaj po kursach

Zasadniczym błędem – choć raczej dotyczącym początkujących graczy jest sugerowanie się kursami. To jedno z najpoważniejszych wykroczeń. Zarabianie na zakładach bukmacherskich polega wręcz na czymś przeciwnym – trzeba wyszukiwać „okazji” gdzie bukmacher się pomylił i na dość prawdopodobne zdarzenie można postawić typ po wysokim kursie.

 • graj za kilka % swojego budżetu

Powodem, dla którego znaczna część graczy szybko bankrutuje jest gra za zdecydowanie zbyt wielki procent swojego budżetu. Okazuje się, że profesjonaliści grają za 2-3% całkowitego budżetu na jeden kupon, podczas gdy początkujący gracze potrafią postawić 100% swoich środków na jeden zakład.

Żaden typ, żaden kupon, nigdy nie jest pewny w 100%. W piłce nożnej wszystko może się zdarzyć i każdy kiedyś się o tym przekona. Stawiając lwią część swojego budżetu na jeden kupon można stracić większość pieniędzy.

Nie mam zamiaru przekonywać Cię do tego, żeby grać za wspomniane 2-3%, bo często (z uwagi na niewielki budżet) nie będą to kwoty duże, ale nie powinieneś przekraczać poziomu 10% budżetu na stawkę.

 • nie powielaj jednego spotkania na wielu kuponach

Wydaje Ci się, że Real pokona Legię? Stawiasz ten typ na wszystkich kuponach, bo przecież to „pewniak”. Podkreślę to raz jeszcze – w piłce nożnej, w żadnym sporcie nie ma pewniaków. Nigdy nie powielaj jednego (nawet wyjątkowo „pewnego” typu) na wielu kuponach, bo w przypadku niespodzianki przegrasz większość zakładów.

 • podaj 5 argumentów za wybranym typem

Jest to jedna z zasad, które kiedyś sobie ustaliłem. Jeśli wybieram typ na zakład to staram się znaleźć co najmniej 5 powodów, dla których dany typ warto postawić. Wysoka forma gospodarzy, kontuzje kluczowych zawodników gości, korzystny kurs, bardzo słaby bilans gier wyjazdowych to tylko niektóre przykłady jakie można sobie podać.

Czy dzielisz się swoimi kuponami i typami?

Chcesz otrzymywać kupony, które stawiam u bukmachera? Zapraszam tutaj.

Czy uda mi się zarobić na zakładach sportowych?

Jak widzisz przygoda z zarabianie na zakładach sportowych jest ekscytująca. Próbować można na setki sposobów, mniej lub bardziej skutecznych. Na tej stronie będę sprawdzał i dzielił się wynikami przedstawionego systemu jaki założyłem. Prawdopodobnie co miesiąc będę również aktualizował zestawienie stawek oraz wygranych jakie udało mi się osiągnąć.

P.s. na tej stronie znajdziesz nie tylko informacje o tym jak zarabiać na zakładach bukmacherskich, ale również poczytasz moje felietony o piłce nożnej, dowiesz się jakie mecze powinien zobaczyć każdy kibic, powspominamy wyjątkowe mecze, a także usłyszymy najświeższe plotki transferowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here