Zlatan Ibrahimović wciąż niepewny gdzie ma zagrać w sezonie 2017/18

0
311
Zlatan Ibrahimović w jakim klubie zagra transfer

Zlatan Ibrahimović doznał bardzo poważnej kontuzji kolana w meczu Ligi Europy z Anderlechtem. Od tego czasu jego kariera zawisła w martwym punkcie. Doznany uraz spowodował, że Manchester United nie przedłużył kontraktu z zawodnikiem, a przyszłość Ibrahimovicia stanęła pod znakiem zapytania.

Zlatan Ibrahimović bez kontraktu

Kontuzja kolana była najpoważniejszą, jakiej Szwed doznał w trakcie swojej zawodowej kariery. Piłkarz przechodzi obecnie rehabilitację w ośrodku, w Manchesterze. Wciąż jednak nie podpisał kontraktu z żadnym klubem.

Pomimo tego, że Jose Mourinho bardzo ceni sobie umiejętności szwedzkiego snajpera, a Zlatan Ibrahimović strzelił w poprzednim sezonie aż 28 bramek, to w Manchesterze postawiono na Romelu Lukaku, a Ibrahimoviciowi nie zaproponowano nowego kontraktu.

Zlatan Ibrahimović z ofertami kilku klubów

Dyspozycja Szweda po powrocie z rehabilitacji jest zagadką. Nie wiadomo jak organizm Ibrahimovicia zareaguje na tak poważny uraz, w bądź, co bądź dość sędziwym jak dla piłkarza wieku. Zapewne jest to jeden z powodów, dla których Manchester United niezbyt pospiesznie oferował nowy kontrakt.

Niemniej Jose Mourinho zdecydował się zaoferować przedłużenie umowy Ibrahimoviciowi, ale tym razem to Szwed nie jest skory do parafowania umowy. Trudno sobie wyobrazić by Ibra był gotów zaakceptować rolę tego drugiego, a wobec gry jednym napastnikiem i obecności Romelu Lukaku, Mourinho zapewne będzie stawiał na ściągnięte za 85 milionów euro, Belga.

Druga poważna oferta jaką otrzymał Zlatan Ibrahimović została wystosowana przez AC Milan, który powstaje jak Feniks z popiołówRossoneri szukają napastnika światowej klasy i z chęcią, ponownie zobaczyli by Ibrakadabrę w koszulce w czerwono-czarne pasy.

Trzecia opcja jaką ma przed sobą Ibrahimović to przenosiny do amerykańskiego MLS.
W ten sposób, Zlatan mógłby odejść na piłkarską emeryturę, co dla Szweda byłoby wygodnym rozwiązaniem, ale dla kibiców piłki nożnej ogromną stratą.

Zlatan Ibrahimović wciąż nie wie gdzie zagra w sezonie 2017/18

Dziwić się można temu, że Ibrahimović wciąż nie podjął żadnej wiążącej decyzji. Owszem, Szwed wciąż wraca do pełni zdrowia i zapewne trochę czasu jeszcze minie, zanim znów będzie mógł czarować na boisku, ale sezon za pasem, a Ibra pozostaje bez klubu. Nawet jeśli nie jest w stanie trenować na pełnych obrotach, a do dyspozycji trenera miałby być gotów dopiero za kilka tygodni, to wydaje się, że powinien – już teraz – zdeklarować się gdzie będzie grał.

Obawiam się – i wszystko na to wskazuje, że Ibrakadabra niesprawiedliwie beznadziejnie, bez zasłużonego pożegnania, skończy swoją przygodę z europejską piłką i w cieniu zapomnienia odejdzie do Major League Soccer by cieszyć amerykańskich kibiców swoimi niepowtarzalnymi umiejętnościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here